Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Használja valaki a szünetmente...

Használja valaki a szünetmentesét más eszközre is, nemcsak a pc-re?

Figyelt kérdés

Ha pl. nem megy semmi (éjszaka), ki lehet kapcsolni valahogy?

Tök járatlan vagyok ebben a témában, és magyar használati ut.-om sincs az AEG-hez. De ha kikapcsolom a főkapcsolóját amikor nem működik már semmi, a ventillátor akkor is megy, nem lehet ezt is szünetetltetni?

Egy 600 W/1000 VA-es gépre mi mindent lehet kötni?


2008. dec. 21. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdésedre: EGYETLEN PC-t szabad rákötni (monitorral együtt). Gondold meg, hogy ha áramszünet van, mit akarsz csinálni: az internet pl. valószínűleg nem fog menni.

Másból, amelyiknek nem kapcsolóüzemű a tápja, többet is rá szabad kötni.

2008. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, értelek.

Ennek 4 kivezetése van hátul, tehát gondolom 4 különböző dolgot, pl: nyomtatót is rá lehet kötni. De nem csak elöl a főkapcsoló, hanem hátul is van egy kis gomb, aminek az angol neve: "input breaker". Mi lehet ez?

És a többi kérdésemre tudna valaki válaszolni?

Előre is köszönöm!

2008. dec. 21. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyomtatót CSAK kis teljesítményűt szabad rákötni! Többnyire az is kapcsolóüzemű, mint a PC. Ha lézert teszel rá, akkor a PC-t felejtsd el: egyszerre nem mehet a kettő. De áramszünet idején nem valószínű, hogy nyomtatni szeretnél. Akkor menteni kell a munkádat, és lehetőleg gyorsan kilépni. Legjobb esetben is játszani, míg szusz van a tápban.

A szünetmentes táp (többnyire) nem arra való, hogy teljes mértékben pótolja a kieső hálózati táplálást, hanem csak arra az átmeneti időre, míg észbekapsz, üzensz mindenkinek (ha tudsz), és mindent normálisan leállítasz.

Ha te a szünetmentes tápról komolyabban üzemeltetni is szeretnél, akkor 10 KW-al kell indítani. Ha üzemszerűen nyomtatni is akarsz, akkor 25 KW-al. De ezeknek már mérete is van...

2008. dec. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nekem van szünetmentesem, én átkötöttem egy sima 6os elosztót, hogy hozzá tudjam kötni és abba a konnektorba dugtam a pc-t a monitort a nyomtatot a routert a modemet és a vezetéknélküli telefont is. 15 percet simán áthidal.
2009. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
jah am. az input breaker az a bemenő feszültséget szakítja meg, de akkor a gépet sem tudod használni, egyébként nekem is csak ugy lehet kikapcsolni ha megszakitja a kimenő ágat. tehát nem ad át áramot.
2009. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!