Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a teendő a virusirtó által...

Mi a teendő a virusirtó által karanténba helyezett fertőzött fájl-lal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémám van,hogy vírust talált az avast ingyenes verziója a laptopomon.

Ami azért érdekes, mert ezt a gépet nem használom netezésre, semmilyen gyanús oldalakat nem látogatok vele, és a virusirtón, az Adobe reader, libreoffice -on kívül nem telepítettem rá semmilyen programot. A facebook, youtube,illetve az OTP internetbank oldala, valamint a Gmail, amit rendszeresen látogatok, semmi mást. Gyakorlatilag ez a munkagépem.

Egy pendrive-ot használok a dokumentumok mentésére, ezt a drive-ot más géphez nem használom. Az otp internetbankból töltöttem le számlakivonatot, ennyi. De ilyet már máskor is csináltam és nem volt semmi gond. Ezért is lepődtem meg, mert mindig teljes vizsgálatot végzek legalább havonta egyszer az avasttal, de inkább megszokásból, nem azért, mert számítottam vírusra.

Nem jelzett semmit, nem jött fel semmilyen kisablak, hogy fertőzött fájlt fogott. Először a gép alap vírusirtóját futtattam le (Windows defender), utána az avast-tal végeztem teljes körű vizsgálatot, és ott találta a vírust.

JS:Iframe-EIJ (Trj), eredeti elérési útnak ezt írta: C:\ pagefile.sys

Annak sikerült utána néznem,hogy a package sys az oprendszer lapozófile-ja, egyfajta virtuális memória, de tényleg nem értem, hogy kaptam be.

Utána le futtattam még kétszer az avastot és egyszer a malwarebyte-ot, de nem találtak semmit. Ez jót jelent? Ha nem talált több fertőzött fájlt, akkor a pendrive-ot sem fertőzhette meg?

Gondolom, mivel az oprendszer lapozófile-ját érinti, ami egy rendszerfájl, így nem törölhetem a karanténból, ugye?

Érdemes lenne elvinnem szervizbe a laptopot egy alapos virusirtásra? Csak jobban megvizsgálnák, mint én, aki nem értek hozzá ezekkel az ingyenes antivírusokkal és nyugodtabb is lennék. Így most nagyon el vagyok keseredve, direkt vigyázok erre a gépre és mégis...

A másik, régi ezeréves gépem, amit a mindennapokra használok, tehát rendesen netezek, filmet nézek vele,olykor sok ezer beugró reklámmal, az avast néha beugrik, hogy fertőzött oldalt blokkolt, az meg nem nyelt be még vírust...tényleg nem értem.

Bocsánat, ha valakinek ez tök egyértelmű, én beismerem, hogy nem értek hozzá, még azt sem tudtam mi az a pagefile, míg be nem írtam Google-ba. De az tényleg igaz, hogy ezen a gépen semmi olyasmit nem csináltam, nem töltöttem le,nem kattintottam rá ,ami indokolná, hogy vírust nyeljen be.


Köszönöm szépen, ha válaszoltok.



2022. aug. 10. 19:29
 1/4 anonim válasza:

szia


Amit talált, az egy olyan weboldalnál lehet probléma, ami Javascriptet használ. De az fura, hogy a lapozófájlra hivatkozik és azt tette karanténba.


Ha karanténba kerül egy fájl, akkor a vírusirtó azt a fájlt az eredeti helyéről eltünteti, zárolja. Nem is fogod látni.

Csak akkor, ha karanténból kiveszed / visszaállítod.


Pendrive-ra is futtass víruskeresést, de szerintem semmi vírust nem került rá.


Nekem egyébként ilyen esetekre van egy biztonsági mentésem a windows-ról és arra a korábbi állapotra vissza szoktam állítani időnként.

2022. aug. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.


Az akkor semmi esetre sem lehetséges, hogy az avast tévesen nézett volna egy fájlt fertőzöttnek?

2022. aug. 11. 09:20
 3/4 anonim válasza:

De, teljesen lehetséges. Főleg, hogy a lapozófájl a fertőzött szerinte, ami elég furcsa.


Első körben megnézném, hogy ott van e még a C meghajtón a lapozófájl, miután beállítod a rejtett fájlok láthatóságát.

Intézőben a Nézet / rejtett elemek mellé tegyél pipát.


Ha tényleg karanténba került, akkor nincs ott.

Egyébként ha karanténban van, akkor nem kell már tőle paráznod.


Másrészt meg ki is tudod kapcsolni a lapozófájlt a windowsban.

Vedd le 0-ra a méretét vagy kapcsold ki.

Majd utána állíts vissza a használatát.


Ezzel gyakorlatilag maga a windows törli és újat hoz létre.

2022. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem és nincs ott a pagefile, szóval tényleg karanténba került.
2022. aug. 12. 21:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!