Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Munkahelyemen a laptopomon...

Munkahelyemen a laptopomon van jópár fájl.Lehetséges, hogy pl.úgy döntenék, hogy másnap Homeofficeban dolgozok akkor otthoni gépemen is rajta legyen minden? Ha ugyanazzal a microsoft fiokkal jelentkezek.be?

Figyelt kérdés
Valahogyan biztos.lehet ilyesmit csinálni, de gondolom akkor a microsoft fiokhoz kell lennie egy "felhonek" csatolva amin minden rajta van. Akkor minden 1 mappában lesz? vagy lehet olyat csinálni hogy bekapcsolom otthon a gépet és munkahelyi microsoft fiokkal belépel, és ugyanazt lassam mint mikor munkába felnyitom a gépem? koszi a segitséget és irjatok le hogyan állitsam be így

2022. szept. 27. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Aztán a rendszergazda mit mondott arra, hogy saját, felügyeletlen gépen dolgoznál és tárolnád a cég tulajdonát?
2022. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Onedrive a szinkronizációs szolgáltatás ehhez, viszont előtte tájékozódj arról hogy milyen módon férhetsz hozzá ezekhez a fájlokhoz más eszközről. Ez nem is technikai kérdés, hanem jogi és jogosultsági. Normális helyeken ez korlátozva vagy tiltva van.
2022. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"de gondolom akkor a microsoft fiokhoz kell lennie egy "felhonek" csatolva amin minden rajta van"

Zárójeles megjegyzés: létezik jópár más felhőtárhely-szolgáltatás is, nem csak a Microsofté. De a marketingjük elérte hatását, úgy látszik.


" lehet olyat csinálni hogy bekapcsolom otthon a gépet és munkahelyi microsoft fiokkal belépel, és ugyanazt lassam mint mikor munkába felnyitom a gépem?"

Nem.

A szinkronizálás a megadott mappákra és fájlokra érvényes. De ha te számítógépes munkát végzel, akkor normális körülmények között úgyis adott mappákban helyezkednek el a munkáid, elég azt szinkronizálni.


Viszont amennyire ez technikailag egyszerű, jogilag annyira nem az. Persze, munkahelytől és munkakörtől függ, de a legtöbb helyen nem örülnének, ha a céges állományok a saját, otthoni gépen lennének, ami ugyebár ki tudja, mennyire védett. (Ne vedd sértésnek, de az írásod alapján azt feltételezem, hogy kb. semennyire.)

Ha mégis engedélyezett, akkor a részletekben a rendszergazdátok tud segíteni. Fordulj hozzá bizalommal!

2022. szept. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keresd fel a rendszergazdát, és majd segít, ha lehet.
2022. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
HomeOffice-ba hazaviszed a laptopod, mivel ezért találták ki hogy oda vidd ahova akarod.
2022. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a mindenféle válaszokat, konkrét segitséget nem igen kaptam, koléganő elment én vettem át a helyét, és a szoftveren amit dolgozunk én vagyok beállítva adminisztrátornak. Fordulj a rendszergazdahoz...kérdeztem magam de nem tudtam valaszt adni.Köszönöm.Igen mások is hazaviszik a laptopot, a fájlokat is USB kulcson, valamit személyea adatokat szintén tarolunk a céges laptopon, ezzel nincs probléma. személy szerint ha lebetegedek nem szeretnék 60 km utazni a laptopomért, hogy Homeofficeban lehessek. Annyira viszont kaptam valaszt hogy az adott fájlakat.mappákat tudom felhobe tenni amik aktualizalodnak. Bár azt nem tudom hogyan kellene :)
2022. szept. 29. 20:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Az adminisztrátor nem egyenlő a rendszergazdával. Az első egy felhasználói jogosultság, a másik is egy munkakör. Ha nincs ilyen kinevezett ember, akkor a felettes/ügyvezető adja ki utasításban a szabályokat és feltételeket, és ő mondja meg hogy lehet dolgozni. Ha nincs semmilyen szabály és mindenki azt csinál amit akar - és még Windows-t is használtok - akkor először a céges eszközről bejelentkezel a Onedrive alkalmazásba (ezek szerint a saját személyes Microsoft fiókoddal - ingyenes regisztrációnál 5 GiB tárhelyet kapsz), beállítasz egy szinkronizációs mappát, majd ugyanezt otthon is megcsinálod, és akkor egymással szinkronban lesznek mindkét helyen a fájlok.

Akadnak biztonsági problémák ezzel a rendszerrel, de ha ez mind rendben van, akkor ez van.

2022. szept. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"konkrét segitséget nem igen kaptam"

De.

A kérdésed az volt, hogy lehetséges-e. Igen.

Még szoftvereket is javasoltunk hozzá.

Ha neked az nehézséget okoz, hogy beállíts egy Google Drive-ot, vagy netán egy OneDrive-ot, és az sem ment, hogy interneten rákeress (tele van a net ilyen útmutatókkal, ezerszer leírták már előttünk), akkor vagy sürgősen fejleszd a tudásodat, vagy használd úgy azt a nyamvadt laptopot, amire azt kitalálták.


"Fordulj a rendszergazdahoz...kérdeztem magam de nem tudtam valaszt adni."

Ne haragudj, de ha te ilyen tudással rendszergazdának gondolod magad, hát... poénkodás helyett inkább szégyelld magad.

Egyébként meg #7 leírta jól, az administrátor, és a rendszergazda távolról sem ugyanaz. De azért megmosolyogtató, amikor az ember a saját feladatkörének jelentésével sincs tisztában. ;-)


"személy szerint ha lebetegedek nem szeretnék 60 km utazni a laptopomért, hogy Homeofficeban lehessek."

Ha lebetegszel, akkor nem "home office"-ba kell menned, hanem táppénzre.

Alternatív megoldás: viszed magaddal a laptopodat.

2022. szept. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha lebetegedek nem szeretnék 60 km utazni a laptopomért, hogy Homeofficeban lehessek"


Én ezért viszem magammal mindig haza a laptopot.

2022. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Létezik olyan lehetőség, nem tudom, mi a neve, a munkahelyed informatikusának kell beállítania, nyilván a vezetőség engedélyével, hogy az otthoni laptopodról egyszerűen átveszed a munkahelyi (bekapcsolt) géped képernyőjét. Innentől úgy dolgozol, mintha bent lennél. A saját benti gépedet látod. A benti gépeden nem is kell bejelentkezve lenned, elég, ha csak be van kapcsolva. Minden nap, mikor hazamész, kijelentkezel, ha pedig otthon dolgoznod kell, a laptopodról rájelentkezel. A laptopodon kell hozzá beállítani valamit, ezt az informatikus tudja. A sajét laptopodon így semmit nem kell tárolnod, minden a benti gépeden van, valójában azon dolgozol.
2022. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!