Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Webkamera letakarása valóban...

Webkamera letakarása valóban felesleges?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szerint felesleges a laptopon letakarni a webkamerát. Egyrészt ki lehet kapcsolni a hozzáférést, másrészt ha mégis sikerül hozzáférnie valakinek világít a kamera mellett a led.

Ez igaz, vagy egy ügyes hacker ezeket megkerülheti?



2022. nov. 1. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Erdemes

De en nem szoktam

2022. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Kikapcsolod biosban, vagy simán nem raksz fel hozzá drivert/tiltod az eszközkezelőben.
2022. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Magyarán ha a gépházban ki van kapcsolva az nem biztonságos?
2022. nov. 1. 19:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A szoftveres tiltásban mindig megmarad az elvi esélye annak, hogy megkerülik valamivel, de ugyanúgy az is benne van, hogy soha nem történik meg illetéktelen hozzáférés vagy kísérlete.

Statisztikai alapon csak a fizikai letakarás tud 100%-ban biztos lenni (azt is visszaellenőrzéssel nyugtázva), mert ott kizárod a szoftveres sérülékenységet. Van egy kicsi paranoid beütése, de ott az ismert eset amit megfuttatott a sajtó is, hogy lám lám, még Zuck Márk is letapasztotta a gépén a kamerát, és van is miért (üzleti titok szivárgása vagy zsarolhatóság a magánélettel).

2022. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 SIDLER22 ***** válasza:
66%
A LED-es világítást fotósorozattal meg lehet kerülni. Ha nem videó készül csak fotósorozat akkor nem világít.
2022. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szoktam, én még grimaszt is szoktam néha vágni a kamerának, hogy hadd röhögjenek a hekkerek, ha mégis nézik :D Teszteltem is, csináltam egy kamu email címet és felírtam a jelszavát egy papírra és a kamerának mutattam, azóta se törték fel (ha nézné valaki akkor fel lenne :D )
2022. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy soha nem okoz gondot, így akár felesleges is lehet. Viszont messze nem akkora erőfeszítés letakarni egy Postit, vagy bármi hasonló megoldással, mint amennyire kellemetlen lehet, ha valaki mégis trükközne vele.

A szoftveres tiltás elvben biztonságos, de soha nem lehetsz biztos benne, hogy fel tudja-e valaki törni vagy sem. Ha megtörténik, akkor meg már biztosan késő lesz visszacsinálni. Egyszerűbb biztosra menni, mint azon bánkódni, hogy miért nem tetted meg.


Ahogy a régi mondás tartja: "Bízz Istenben, de azért zárd be az ajtót!"

2022. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mikrofonnal is lehet hangfelvételt készíteni led-világítás nélkül.

Sőt úgyis ha letakarod a kamerát... :P

2022. nov. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá Hacker se olyan egyszerű.

Például az a ismerősöd is lehet éppen a ludas aki a tanácsot adta.

Lehet hogy egy laikus, de lehet közben egy rafinált csaló is.

Csak példa: ottfelejt nálad egy CD-t, vagy egy USB Pendrivet és te megtalálod.

Kíváncsi vagy, mi lehet rajta.

Berakod a gépbe és lám, egy valamilyen képet tartalmaz.

Klikk, megnyitod.

Egy szép bögyös csajó van a képen - ennyi. :-)

Innentől kezdve, bekaptad a horgot!

A barátod mail fiókjára, pontosan megadott időközönként, szöveg, kép és pár másodperces videók fognak érkezni a te gépedről.

A szöveges dokumentumokban lesz az összes általad lenyomott betű a billentyűzeten,

A fotókon, videókon a megnyitott oldalak képei és a kamera által készített pillanat fotók és videók.

És ez mind a te tudtod nélkül!

Még a vírusvédő szoftver se fog jelezni, mivel ezt a műveletet egy hivatalos (nem Hacker) program fogja végezni a gépeden, amelyet te magad telepítettél.

Nem rakom ki a nevét a szoftvernek,mert van belőle sokféle.

Pénzért megvásárolható hivatalos szoftver.

Csak annyit, hogy gyerekek védelmére, felügyeletére (figyelésére) használják a szülők.

És olyan egyszerű a kezelése, hogy a nagyi is megoldja a beállítását. :D

2022. nov. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!