Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy adott webcím nálam az...

Egy adott webcím nálam az egész házban nem elérhető, wifis kapcsolattal. Egy gépről sem, mobilról sem. Kollégánál a szomszédságban simán megy. Minden más webcím nálam is. Próbáltam már sok mindent, cache clear, tűzfal ki-be..mit tegyek?

Figyelt kérdés
Win 10 pro, a commandt promptban egyedül a flush dns parancsot nem akarja elfogadni....manuálisan állítgattam dns-t, vpn kikapcs... nem tudok többet, eddig terjed koca tudásom...mit tegyek?

2022. nov. 6. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik oldal ez?
2022. nov. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:

1.

Windows rendszer esetén megnézheted, hogy a

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

fájlban szerepel-e az adott webcím.

Ha igen, akkor az adott sor elejére tegyél kettőskereszt karaktert (#) ami megjegyzéssé változtatja az adott sort. (vagyis feldolgozáskor nem veszi figyelembe, kihagyja)

A módosításhoz rendszergazdai jogosultság kell, ehhez

- vagy átmásolod másik mappába, ahol átszerkeszted és visszamásolásnál jóváhagyást kér

- vagy rendszergazdai jogosultsággal indított szerkesztőben nyitod meg (jobbegérgomb > Futtatás rendszergazdaként)


2.

A router beállításai között is szokott lenni URL szűrési lehetőség, de ennek a leírásához tudni kell a pontos modellszámot.

Itt egy videó egy ASUS router-ről, hátha segít: https://www.youtube.com/watch?v=aGealqjNYDA

2022. nov. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:


Közben rájöttem, hogy az 1. módszer nem valószínű, hogy segít, - mivel minden eszközön jelentkezik a probléma, - inkább a router-ben lehet beállítva szűrés vagy blokkolás.


3.

Szintén a router beállításaiban van lehetőség (a szolgáltatói helyett) egy másik DNS megadására, (ez a weboldalak eléréséhez szükséges kommunikációt segítő szerver), - vannak olyan DNS-ek, amik reklámokat vagy felnőtt tartalmakat szűrnek.

Mivel így is blokkolhatók weboldalak, ezt is érdemes ellenőrizni, - hogyha nem automatikusra van állítva akkor arra visszaállítani.

Itt egy TP-Link router átállítása: https://www.youtube.com/watch?v=cgCkInU9pB0

2022. nov. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, próbáljuk
2022. nov. 6. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!