Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ki tud olyan laptopra telepíth...

Ki tud olyan laptopra telepíthető op. rendszerről? - vagy egyéb alkalmazásról, ami nem enged be saját eszközömre: semmilyen idegen alkalmazást, tartalmat - csak az én kizárólagos engedélyemmel!!!

Figyelt kérdés

Csak mert azt szokták mondani, hogy azért lassul a rendszered; mert a memória és a "háttérben" nagyon sok-minden fut, amiről nem tudok!

Ebből van elegem!

Az eszköz teljes jogú tulajdonosa vagyok!

Vagy velem együtt fejlődik a "gép" - vagy sehogy!!!

És bár lassú vagyok - de hogy a hiper-szuper eszköz egy héten belül - általános használat mellett - sokkal lassabbá válik, mint én - ez tarthatatlan!!!



#saját-gép? #nem kvantum-számítógép! #Kapcsolt alkalmazások: Kuka!!! #Ha nem ismerem - nem engedem be! #Nem ezer alkalmazás-segéd kell - csak egy tartósan használható rendszer!!!
2022. nov. 7. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem titok, hogy mi fut a gépen, csak meg kell nézni és szabályozni. Windows-on megnyitod a feladatkezelőt, és látod melyik programok indulnak a rendszerrel. Letiltod azokat a nem rendszerprogramokat amiket eleve te telepítettél fle, valamint törlöd amit amúgy sem használnál, és ennyi.


A probléma amit felvázoltál maga a felhasználó. A rendszer azt csinálja, amire engedélyt kapott. Ha minden hülyeséget letöltesz, telepítesz, nem veszed ki a telepítések során a bloatware opciókat, minden automatikusan úgy fut ahogy az alapértelmezett beállításaiban meg van adva és nem tiltod le, akkor lesz káosz egy idő után, és felesleges erőforrás használat. Ehhez viszont nem speciális rendszer vagy program kell, hanem egy felhasználó aki elvégzi a megfelelő beállítást.

2022. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Használj Tails-t. Pendrive-ról futtatható, és nem tárol semmit, ha újraindítod ismét egy "üres" oprendszert kapsz. Így biztosan nem fog semmi rátelepülni.

(Persze azt is észre fogod venni egy idő után hogy semmi kedved így használni. Tudtod nélkül már most sem települ fel semmi)

2022. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Engedelyezd a kernel es az oprendszer minden egyes alkalmazasat! Semmi sem futhat a gepeden a te engedelyed nelkul! Le a daemonokkal!
2022. nov. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
"Ha nem ismerem, nem engedem be". Hát, akkor formázd a merevlemezed nagyon gyorsan, mert elárulom, hogy rengeteg olyan dolog fut egy operációs rendszeren, amiről halványlila fingod sincs, hogy mire való, mégis elengedhetetlen a működéséhez. Egyébként egyetértek az előttem válaszolókkal, és ha annyira zavarnak a felesleges baromságok (amiket te magad telepítesz), akkor inkább telepíts egy Ubuntut, vagy valami más Linux-disztót (Arch linux?🤔 Na azon aztán tényleg nem tudnál futtatni semmit.😂)
2022. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Gentoo:P Fordits mindent Te:)
2022. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gentoo? Kispályás. LFS.
2022. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#2 Ez a csávó annyit se fog fel, hogy konkrétan a programjainak a 90%a nem fog menni más OP rendszeren csak Windowson, szerinted egyáltalán fel tudná telepíteni a Tailst? Dehogy ...
2022. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elég régen használtam, de volt a DSL, nem hiszem, hogy azota fejlesztik.

Meg a Puppylinux, gyakorlatilag egy 500megás pendriverol futtatható live rendszer és viszonylag könnyen használható.

2022. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én akarom használni a saját számítógépemet!

Számtalanszor bebizonyosodott, hogy nem ez történik!

Ezért kértem segítséget! Köszönöm mindazt - ami ennek szándékával zajlik!

Viszont nincs szükségem felesleges szövegre!

- baráti üdvözletem!

2022. nov. 12. 09:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Telepíts fel egy Arch Linuxot. Garantálom, hogy ott nem lesz ilyen problémád. Azért a telepítés során felmerülő kérdéseket persze külön tedd fel, egyesével.

Képzeletbeli üdvözlettel, Ropi bohóc.

2022. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!