Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha a munkahelyi hálózati...

Ha a munkahelyi hálózati mappákra csatlakozom a LAN kábellel, akkor gondolom visszafele nem látnak bele az én mappáimba, ugye?

Figyelt kérdés
2022. nov. 11. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha te nem osztod meg a mappáidat, a hálózati megosztást végző gép nem lát bele a te mappáidba.

2022. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem. Nem e miatt láthatnak bele.

A win alapból rejtetten megosztja a $C, $D meghajtót az admin jogú (pl tartományi) felhasználóknak.

De ez kikapcsolható registryben.

2022. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt néztem még, fogalmam sincs hogyan, de sikerült megnyitni egy velem alapvetően nem beállított, nem megosztott "O" nevű meghajtót, talán valami parancsikonnal vagy nem tudom hogyan nyílt meg.... :D

Arra gondoltam, hogyan lehet felderíteni, hogy még milyen meghajtók vannak a hálózaton? Lehet vannak érdekességek. Van erre valami megoldás?

2022. nov. 11. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tartományban vagy, akkor azt látod, amire jogot kaptál.
2022. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 stefan88 ***** válasza:

Az O többnyire az “org” alias közös megosztás. Van különbség az között, hogy neked gpo által felcsatolják valamiért vagy nem, és az között hogy a megosztást amúgy eléred-e. Ha el is éred, ha normálisan van minden beállítva, csak ahhoz férsz hozzá amihez jogod is van.


Felderíteni is fel lehet, vannak erre megoldások. Főleg, hogy az smb megadott porton működik. Hogy el is éred-e és van e legalább olvasási jogod, az más kérdés

2022. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!