Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha virusos a gép (nem tudom...

Ha virusos a gép (nem tudom kitörölni olyan helyen van a virus), és újra telepitem az xp az kitörli a virust? Valami trójai virus van rajta!

Figyelt kérdés
2008. dec. 24. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha újra telepíted az Xp-t az tuti megoldja! A vírus NEM marad meg. Valószínűleg amúgy rendszer fájl lett vírusos, azért nem tudod törölni (szerintem). Ha más lehetőség nincs akkor nincs mit tenni.
2008. dec. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Azért ebben ne legyünk annyira biztosak, hogy az összes vírusproblémát megoldja az xp újratelepítése. Egy trójaiét szinte biztos. Azonban léteznek olyan vírusok, amelyeket ilyen "egyszerű" módszerrel nem tudsz megsemmisíteni. Illetve ha valamelyik programod telepítésekor fertőződtél, a frissen telepített oprendszer is fertőzötté válik, ha az adott programot telepíted...

A vírus módszeresen kell megtanulni elüldözni.

2008. dec. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És az XP lemezem nem lesz virusos utána?A másik kérdésem egypárszor márt régebben raktam fel az xp de mitöl van az hogy a gép lemezén rajta marad az elözö program?Vagyis az ikonja a merevlemezen?Természetesen ujjbóli telepitéssel csináltam!
2008. dec. 24. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ha újrarakod az xp-t akkor újraformázod előtte azt a partíciót, amelyen volt, akkor nem lesz vírus (ha azon a partíción van a vírus is)
2008. dec. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 yuda ***** válasza:

..és válaszd a lassú formázást,nem a gyorsat!

az xp lemezed felől pedig ne aggódj,nem mehet rá vírus. :)

2008. dec. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az újratelepítés el fogja tüntetni azt a trójait, ami jelenleg a gépeden van. De: ha nem használsz pl vírusirtót, spykeresőt, tűzfalat, esetleg egyéb védelmi programot, akkor valószinűleg hamarosan újra lesz egy vírusod, akkor is, ha nem böngészel "olyan" oldalakat.
2008. dec. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mielőtt újratelepítenéd, próbáld ki az Ad-Aware SE Personalt, az leszed minden trójait, és ráadásul ingyenes, és magyar nyelvű...
2009. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!