Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki használta már a gog-gam...

Valaki használta már a gog-games.com oldalt? (nem gog.com)

Figyelt kérdés

Nyilván a gog.com (good old games) egyfajta koppintása, tükrözése illegálisan. Régen is voltak ilyen oldalak ahonnan ftp-ről hozzáférhettél több ezer játékhoz, filmhez egy sms ellenében, csak itt elvileg a gog játékokhoz férsz hozzá


Itt is úgy látom, hogy 4 euróért egy hónapig hozzáférhetsz a tartalomhoz, csak kicsit aggasztó, hogy úgy hivatkoznak magukra mintha a legális oldalhoz tartoznának és most levelezek velük, hogyan lehet máshogy fizetni nekik mert csak bitcoint fogadnak el alapból


Ha átverés a dolog akkor se vág földhöz a pár euró de ha nem akkor gyorsabban letöltöm a játékokat mint torrentnél (ncore-on sincs fent mindenből a legújabb játék / javítás mióta codexék befejezték)



2022. dec. 5. 05:23
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg illegális oldal, inkább a gog-on vedd meg ami érdekel, rengeteg jó akció van aminek a keretében fillérekért beszerezhetők a játékok. Rövid időn belül le fogják kapcsolni.
2022. dec. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
én nem értem mit akarsz rajta fizetni ha egyébként több link is van ahonnan ingyen lehet letölteni... nem vág földhöz az a pár euró, de azért a pár eurós játékra már fáj a pénz...
2022. dec. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem "koppintásnak", hanem illegális közzétételnek mondanám.

Nézd... tényleg vannak nem túl olcsó játékok (bár azokhoz a vas is legalább negyed milla, ha élvezhetően akarod futtatni, amellett meg 15 ezer forint azért annyira nem nagy tétel), de tényleg sok jó "filléres" játék van, különösen így karácsony környékén.

2022. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lefogadom akik osszák az észt, hogy vegyünk eredetiben játékot több terrás feltöltéssel bohóckodnak enkóron. Nem kell az álszent duma, ha nem tudjátok értelmezni a kérdést akkor ne szóljatok hozzá, pláne ne más pénztárcájában turkálni, hogy ki mire ad pénzt.
2022. dec. 5. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:
nincs ncoreom lol elő vagyok fizetve netflixre, hbo maxra, ami nincs fent sehol azt szoktam letölteni. játékot pedig megveszem leárazáskor
2022. dec. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akit érdekel: nem kamu oldal


Emailben felveszed velük a kapcsolatot és megmondják mit kell tenni. 5 euróért megkaptam a hozzáférést 35 napra, és mint látható az összes gog játékot lelehet tölteni és mindegyik a legújabb verzió (ncore-on van játék amiből több éves build van)


További előny, hogy nem crackelt, vírusos fájlok mint pl. fitgirl meg a többi release

2022. dec. 14. 01:23
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

"Lefogadom akik osszák az észt, hogy vegyünk eredetiben játékot több terrás feltöltéssel bohóckodnak enkóron."

Több terrás? Azt hogy értsük? Tele van földdel? (Gy.k.: az SI-prefixum helyesen tera-, és nem terra. A terra a földet jelenti.)

Amúgy meg csöppet arrogáns dolog azt feltételezni, hogy élből mindenki törvényt szeg.

Soha nem voltam regisztrálva sem NCore-ra, sem Majomparádéra, sem más ilyen oldalra, pedig akkor voltam egyetemista, amikor minden második évfolyamtársam csak erről beszélt.


"Nem kell az álszent duma, ha nem tudjátok értelmezni a kérdést akkor ne szóljatok hozzá"

Miért, szerinted itt ki nem tudta értelmezni a kérdést?


"pláne ne más pénztárcájában turkálni, hogy ki mire ad pénzt"

Szerintem neked a pénztárcában turkálásról elég téves fogalmaid vannak.


Az meg végképp nem álszentság, hogy a legalitás pártján állok. Soha nem gondoltam sátántól valónak, ha valaki bizonyos körülmények között, és bizonyos mértékben "szürke zónában" jár. Mert vannak olyan helyzetek, amikor teljesen megértem, ha valaki "kalózkodik". Ha egy játék vagy szoftver egyszerűen már nem kapható, akkor egy rossz szót nem tudnék mondani rá, ha valaki lekalózkodja. Amikor egy önálló keresettel nem rendelkező gyerkőc letölti magának a kedvenc játékát, amit esélye nem lenne megvenni (vagy kapna otthon két jókora maflást, ha megtudnák, hogy a zsebpénzét erre költötte), azt mondom, elnézhető. Ha valaki a tanulmányaihoz tölt le illegálisan valamit, arra sem tudok negatívként tekinteni. (Bár sok szoftvernek már létezik ingyenes diák-verziója.) Sőt, még arra sem tudok negatívan tekinteni, amikor valaki egy pénzéhes kiadó durván túlárazott játékát/szoftverét szerzi be illegálisan. Némelyiknek tényleg horror ára van, bár azért az is igaz, hogy ha van pénz 300 ezres gamer PC-re, akkor talán a töredékébe kerülő játékra is futná.

De amikor valaki már pár dolláros indie játékokat is képes illegálisan beszerezni, amikor tényleg potom pénzért beszerezhetné, az azért eléggé bicskanyitogató tud lenni. Amikor valaki sajnálja egy indie fejlesztőtől azt a pár dollárt, amibe az a játék kerül, ami minden bizonnyal jópár óra szórakozást okoz a használójának (máskülönben nem akarná letölteni), nem túl szimpatikus hozzállás. Főleg most, amikor brutális leárazások vannak. Csak kíváncsiságból felnéztem a Gog oldalára, és látom, hogy 50-95%-os akciók vannak. Amikor valaki simán emgtehetné, hogy legálisan megvegye, de ő csakazártsem, már csak elvből sem fog legálisan vásárolni, na, az valahol mélyen gusztustalan. Főleg, hogy olyan helyről töltögetsz le, aminek haszna származik az illegalitásból.

A másik, amit nem tudok jó szemmel nézni, amikor valakinek komoly anyagi haszna származik egy szoftverből, de mégsem hajlandó fizetni érte. És most nem az épp beinduló kisvállalkozásra gondolok, aminek komoly kiadás lenne egy többszázezres szoftver beszerzése, hanem azokra, akiknek havi szinten van akár millió feletti hasznuk is, de mégsem képesek megvenni azt a szoftvert, aminek segítségével azt a hasznot megszerzik.


"5 euróért megkaptam a hozzáférést 35 napra, és mint látható az összes gog játékot lelehet tölteni és mindegyik a legújabb verzió"

Én pedig a Gog.com-on EGYSZER kifizetem egy játék árát, és ha akarom, a Gog kliens automatikusan mindig a legújabb verzióra frissíti azt. Emellett ha akarom, le is tölthetem, DRM-mentes a telepítő, így ha egyszer megvettem, akármikor feltelepíthetem.

2022. dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ennyit írni azért, hogy senki el se olvassa és kapj egy mínuszt :D
2022. dec. 14. 20:23
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
... amikor már nem tudsz érvelni, ezért elkezdesz kötekedni, meg személyeskedni. Ha tőled csak ennyire futja, az nem az én problémám.
2022. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 Teljesen igazad van. Most biztos magára ismert, mert bevágta a durcis dumát, hogy ÚgY se FoGJA SeNKi ELolVasNi meg nEm érDEkel Senkit.
2022. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!