Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Adathalász csalók csatolmányát...

Adathalász csalók csatolmányát szerencsére nem nyitottam meg,de tudják a nevem, telefonszámom és e-mail címem, így van félni valóm, tudnak valahogy ártani?

Figyelt kérdés

2022. dec. 20. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
honnan tudják az adataidat??? Az e-mailcímen kívül...
2022. dec. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
76%
Persze. még több spamet küldenek neked.
2022. dec. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudnak, ignoráld őket, idővel megunják mivel melletted 100 másiknak is üzengetnek.
2022. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A Jófogáson hírdettem és két különböző hírdetésemre jelentkeztek, de gyanús volt, hogy magyartalan kifejezésekkel írták, majd a Jófogás nevében küldtek, pénz felvételére kérő e-mailt, ami külföldi oldalakra vitt, ahol bankkártya adatokat kértek, persze nem adtam meg semmit. A Jófogásnál személyesen reklamáltam, de nem tudnak ezekkel mit kezdeni.
2022. dec. 20. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, velem egyszer volt olyan, hogy egy külföldi honlapot rendszeresen használtam. Ott volt a fiókom, napi szinte megnyitottam.

Közben lett fiókom egy közösségi portálon ugyanazzal a mailcímmel.

Évek múlva a közösségi portálon fura bejegyzések jelentek meg. Kiderült, hogy feltörték. Később azt is megtudtam, hogy pont ezen a külföldi oldalon szivárgott ki a jelszavam.


Később egy scam emailt is kaptam, hogy a scammer tudja jól a jelszavam (azt is beírta hogy mi a jelszavam) és valami disznóságot talát rólam és fizessek neki x összeget, hogy azt ne tegye közzé. (Persze a régi jelszavamat írta be, a közösségi portálos esetnél meg is változtattam a jelszavamat, plusz semmi disznó tartalmat nem nézek, én se malackodok... De a lényeg hogy tudta hogy egykor nekem az volt a jelszavam.).


**


Ha a jelszavad nem szivárgott ki akkor jobb esetben nem lesz baj, max több scam emailt/smst kapsz, mert látják, hogy könnyű célpont lehetsz, de azokat egyszerűen kitörlöd.


Rosszabb esetben a te nevedben és mailcímedről küldenek ki ilyen "kattints erre a linkre" emailt. Véleményem szerint ebből sem lesz gond, hiszen az ember aki a te mailcímedről jött sam mailt kapja valószínáleg tudni fogja, hogy nem te vagy a scammer, csak nem vagy annyira dinka hogy a saját személyazonosságodat megadd csalásnál. Én kaptam egy ilyen phishing emailt, egy külföldi nő volt megjelölve a feladónál, és nem az volt az első gondolatom, hogy a nő a scammer, hanem az, hogy szegény nő emilcímét használják fel, valószínáleg valami kamu linkre rányomott.


De mondjuk nem vagyok informatika zseni, szóval ha butaságot írtam és valaki kijavítana, azt külön megköszönném!

2023. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!