Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez csalás lehet a Jófogáson?

Ez csalás lehet a Jófogáson?

Figyelt kérdés

Azt írja nekem, idézem:


"Jó napot, kérem írja meg az ma'iI cim, a weboldal kéri tőlem ezt az információt, hogy megrendelhessem."


És küld egy képet: [link]


2022. nov. 30. 16:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Szerintem amúgy fixen csalás lehet, mert 8 év alatt, hogy a Jófogáson hirdetek, soha nem volt még ilyen.
2022. nov. 30. 16:37
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csalás. De nem feltétlenül adathalászat, csak az oldaltól függetlenül megpróbálják felvenni veled a kapcsolatot és valamelyik pénzlehúzó módszerrel puhítani. Most ami nagyon megy, az a "kifizettem előre a futárt, hogy eljöjjön érte, ezt az árkülönbözetet a futárszolgálat majd várja, kérlek utald át ide és ide" + csatolnak egy hamisított számlát. Lehet csak pár ezer forinttal húznak le, de 100 átvert ember már ennyiszer több pénz nekik.
2022. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Írtam neki, hogy minek az email cím mikor semmilyen rendelési szolgáltatást nem kapcsoltam be ennél a hirdetésnél.

Persze azóta sem jött válasz 😁

Gondolom ahogy írtad, nem a Jófogás felületén akartak puhatolózni hanem privátban. Úgy kevésbé tudják őket lenyomozni.

2022. nov. 30. 18:33
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

De ha visszaírtál, már tudja!

Nem szabad visszaírni!

2023. jan. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!