Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen megbízható emailszolgál...

Milyen megbízható emailszolgáltatókat tudtok?

Figyelt kérdés

Freemailes fiókom ritkán használom, de egy hosszú jelszóm volt sok speciális karakterrel, sikerült feltörniük. A biztonsági kérdéssel sikerült belépnem és új jelszót adnom + beállíttottam a 2 lépcsős bejelentkezést is, meglátjuk meddig bírja.


A citromailes fiókom az aktív, de hónapok óta nem enged jelszót változtatni (simán annyit ír, hogy nem sikerült, próbáljam később)

Meg kb. semmi elérhetőségük nincs meg FAQ-ba írják feltörés esetén csak a rendőrséggel működnek együtt, ellopott jelszót meg nem tudom mennyire vesznek komolyan itt egy mucsaröcsögei faluban ahol élek.


Protonmailom is van de kicsit macerás a kezelése.


Szóval ti mit használtok? esetleg olyat ahol van 2lépcsős azonosítás.



2022. dec. 22. 00:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Gmail. Az általad említettek közül csak a freemailről tudtam, de nem használtam sose
2022. dec. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Te egy kő alatt élsz amúgy?
2022. dec. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Én tényleg azt hittem, hogy anyukámon kívül élő ember már nem használ freemailt. Pláne citromailt. Kedves kérdező, erre a kérdésre nem lehet olyan választ adni, amiből nem sugárzik a döbbenet.
2022. dec. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Ez amúgy egy kamu kérdés?
2022. dec. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

"de egy hosszú jelszóm volt sok speciális karakterrel, sikerült feltörniük"

A fiókfeltörések - legyen szó Facebookról, Freemailről, GMailről, akármiről - jelentős többségét a felhasználó hibájából követik el:

* vagy túl gyenge jelszót választott

* vagy - bár erős jelszót választott, de - elfelejtette

* vagy - bár erős jelszót választott, de - nem alkalmazott biztonsági mechanizmusokat (vagy nem biztonságos hálózatról - nyílt hotspotról, könyvtárból,... - érte el a levelezését) és hozzáfértek a jelszavához (vagy a bejelentkezett munkamenethez)

* vagy - bár erős jelszót használt, de - azt elkotyogta

* vagy - bár erős jelszót használt, de - azt máshol is használta (és az eredetit nem változtatta meg)

tehát nem a rendszert törik fel (mint nagyon valószínű, a te fiókodnál sem a Freemail-rendszerét törték fel).


A kétlépcsős azonosítás jó dolog, bár ha SMS-ben történik, megvan a hátulütője: [link] (pláne ha a levélfiókot ugyanarról a telefonról éred el, mint amire a 2FA jelszót kapod ).


Ha megbízható levelezési szolgáltatót keresel, akkor ezek alapján válassz:

* Európában legyen a központjuk, ne az USA-ban, ugyanis egyrészt szigorúbbak az adatvédelmi szabályok (GDPR, ePrivacy), másrészt az USA az Öt Szemek hírszerző szervezet alapító tagja

* ne big tech cégek (Amazon, Apple, Facebook, Google, Microsoft) által üzemeltetett szolgáltatásra hagyatkozz - gyakran monopolhelyzetben vannak, adatvédelmi botrányokba keverednek a nagy méretük és a távolság miatt meg pláne semmibe vesznek

* a szolgáltatás deklaráltan alkalmazzon végponttól-végpontig tartó titkosítást, hogy a szolgáltatónál a levelek titkosítottan tárolódjanak - így nem olvashatnak bele a leveleidbe

* alkalmazzon két faktoros azonosítást (nem feltétlenül SMS-ben)

* lehetőleg nyílt forrású kliensekkel dolgozzon, így van lehetőséged átellenőrizni


Ezen szempontok alapján én az alábbiakat javaslom:

* Protonmail

* Tutanota

* Mailfence

* Disroot

2022. dec. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#8

Végre egy értékelhető hozzászólás. A gmailt többször feltörték már és mindig is elsőszámú célpont lesz, nyilván felejtős.


Protonmailra váltottam egy ideje, de ott meg aggasztó, hogy ennyire erőlteti az előfizetést


Megnézem a többi hármat amit ajánlottál, köszi

2022. dec. 22. 02:32
 7/11 anonim ***** válasza:
8 az milyen a vegponttol vegpontig titkosítás ? Email esetében hogyan működik ? 2 végpont között értem,de imap-smtp-postfix-imap eseteben hogyan tudod garantalni hogy végig titkosítva lesz?
2022. dec. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

#5 Az Amerikai cégekre ugyan úgy vonatkozik a GDPR, mintha Európában lenne a székhelyük. Ráadásul sokuknak van Magyarországon bejelentett ágazatuk.


#6 Több, mint 10 éve van Gmail fiókom, soha az életben nem volt még feltörve. Kétlépcsős azonosítást be kell kapcsolni és kész.

2022. dec. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
mail.com
2022. dec. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

"az milyen a vegponttol vegpontig titkosítás ?"

A végponttól-végpontig titkosítás azt jelenti, hogy egy üzenet - legyen szó e-mailről, felhőtárhelyen tárolt állomámyról, aznnali üzenetküldőben küldött üzenetről vagy akár egy VOIP-beszélgetésről, stb... - a feladó gépén, a kliensben már titkosítva van és csak a címzettnél, annak a gépén, a kliensben kerül dekódolásra, így a köztes tárhelyen - felhőtárhely, levelezési/üzenetküldési fiók,... - azt nem tudják elolvasni.


"Email esetében hogyan működik ?"

A levelezőkliensben - asztali megoldásra ott van példának okáért a Thunderbird - kerül titkosításra a levelezés - az előbb említett Thunderbirdnél erre szolgál az OpenPGP - a feladó a címzett nyílvános kulcsával titkosítja a levél tartalmát, majd a címzett a saját privát kulcsával titkosítja azt.


"de imap-smtp-postfix-imap eseteben"

Azt érdemes leszögezni, hogy emailnél a tartalom lesz csak titkosítva, a fejléce - ami tartalmazza a feladót és a címzettet illetve az üzenet tárgyát is - nem, ezt az e-mail protokollja/a levelezési szolgáltatók (hisz nekik minimum szükségük van arra, hogy kitől kinek megy az e-mail) nem teszik lehetővé (persze "in-tranzit" a levelezőszerverek - lásd SMTPS - vagy a leveélezőszerver és a kliens között - lásd IMAPS/POP3S - titkosítható a kommunikáció, de az csak az ellen véd, hogy ha nem megbízható módon csatlakozik az adott fél az Internetre, akkor a kommunikáció ne lehessen visszafejthető - az e-mail postafiókot üzemeltető hozzáférhet az e-mail fejlécéhez).


"hogyan tudod garantalni hogy végig titkosítva lesz?"

Hogy TELJESEN titkosítva legyen, ahhoz elosztott, P2P-kommunikációt kell használni. Azonnali üzenetküldésnél, chat-nél, VOIP-nél két egymást ismerő fél között ez csak-csak megoldható, de köztes feleket alkalmazó, az üzeneteket tároló megoldásnál már nem annyira egyszerű (hacsak a levelezőszerverek a címzettnél és a feladónál vannak, de az már más téma).

2022. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!