Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hugom ellen kellene valamiféle...

Hugom ellen kellene valamiféle "védelem" a gépet illetően! Tiltások, korlátozások érdekelnek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

röviden annyi, hogy szívességből beállítottuk a családnak internet céljából a gépünket.de a húgom akkora zseni hogy bármiféle elektronikus cucchoz hozzányúl, az napon belül tönkremegy.

de a többiek korrektek, nincs velük gond.

párom csinálja, de a korlátozásokban nem vagyunk otthon.

létrehozott egy jelszavas rendszergazda profilt, és ahhoz rendel 2vendégfiókot a családnak.

csak és kizárólag internet célból kellene nekik, max egy-két játék.

a kérdés a következő:

semmiféle msn és hasonló szarságok nem kellenek amikkel heti szinten lehet vírussal bombázni a gépet.de félő, hogy letölti magának, és nem ért a szóból.

van olyan lehetőség, hogy mindenféle idegen oldalt bekorlátolni,és az msnt, skype-ot még csak telepíteni se tudja?se törölni a C: -ről se telepíteni, se semmi.csak net!

amúgy nincs a gépen semmi, tiszta üres, de kinek van kedve minden nap avval szarakodni hogy a vírusirtót ellenőrizgesse és hogy mindig szerelni kelljen?!

várom (várjuk) a tippeket!

előre is köszi


2010. okt. 2. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
vegyetek neki saját gépet...
2010. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendszergazda letilthatja a windows live programokat, amiben az msn is van. Szerintem a többivel is kb így működik. Internetes szűrők is vannak. De sztem elég lenne egy jó vírusirtó is.
2010. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak azt tudnád beálitani h törölni ne tudjon am meg ha 1 jó virus irtót leszedsz mint pl Avast akk virust naon nehezen kaphat a gép mert avast legkisebb dologra is bejelez és aumatikusan karanténba rakja v törli
2010. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy másik meghajtót (Vagy végy még 1 winchestert), arra telepíts a drágának egy Linuxot és adjatok neki egy fiókot. Én a 2004.11.21-én telepített Ubuntumat sehogy nemtudom kinyírni. :)
2010. okt. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendszergazdai fiókon legyen teljes hozzáférés (telepités, törlés, operációs rendszer stb.). Védjétek le titkos jelszóval. A Felhasználói fiókokra is tegyetek jelszót, így a drága hugi kizárólag a saját, korlátozott jogosultságú fiókjához tud hozzáférni, ahonnan se törölni, se telepíteni nem lehet. Netre fel tud menni onnan is. XP-ben Vezérlőpult Felhasználói fiókok: itt lehet beállítani.
2010. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ciki, hogyha hugi ért egy kicsit a géphez, bármikor rendszergazdaként használhatja...


A helyedben, ha komolyan korlátozni akarom a gépet, akkor tennék rá egy ubuntut, ha windows környezet kell a családnak, akkor az alól mehezne az egy virtuális gépen, mindezt csak azért, mert ott egyszerűbb beállítani a felhasználók jogosultságait, és sokkal nehezebb feltörni.


xp-n (vagy bármilyen windowson) a helyedben lejelszavaznám a csökkentett módban megjelenő rnedszergazda fiókot is, és a felhasználói fiókokban a korlátozott fiók jogosultságában értelemszerűen telepítést és ilyesmiket le kell tiltani, csak egy böngészőt tartani a gépen (lehetőleg firefoxot vagy IE-t, amiben egyszerű beállítani a letiltott tartalmakat, így nem tudja megkerülni őket).

2010. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 3. 09:41
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
szögesdrót? medvecsapda?
2010. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezen szakadtam XD

(Elnézést az off-ért)

2010. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
sajnos masszív a csaj XD XD
2010. okt. 7. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!