Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudhatom, hogy már...

Honnan tudhatom, hogy már nincs-e vírus a gépen?

Figyelt kérdés

Egy játékot akartam ingyen letölteni, amit már bánok és ezentúl nem is fogom merni. De miután elindítottam a telepítőt, az nem csinált semmit, csak hallottam, hogy felpörgette a ventilátorokat, de nem történt semmi. Törölni se tudtam, mert futott a program, így kinyomtam a gépet. Miután bekapcsoltam, megint futott, pedig nem is volt engedélyezve az automatikus indítás. Külső programmal sikerült letörölni, de félek, hogy mi lesz ha valahogy átmásolta magát egy másik merevlemezre és utána onnan újra futni fog vagy adatokat lopni.

A vírusirtó sem jelzett semmit. Honnan tudhatom, hogy tutira nincs vírus a gépen?



2023. márc. 21. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Onnan, hogy nem jelenik meg a futó programok között. A vírusirtók - a magyar nevükkel ellentétben - sajnos ritkán tudják kiirtani a vírusokat, ha már megfertőződött a gép.

Amúgy nem kell félni a torrentezéstől, de csak ismert oldalakról szabad letölteni dolgokat, és előtte meg kell nézni a hozzászólásokat, nem írja-e valaki, hogy vírusos.

2023. márc. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem torrent volt. Hanem egy weboldal, ahol letöltöttem egy zip fájlt meg egy txt-t, amiben ott volt a kulcs a zip fájlhoz.

De nagyon paranoiás vagyok. Újra is telepítetten azóta a Windows-t is, de még mindig aggódok pont amiatt, mert nem jelzett a vírusirtó. Hogy mi van, ha egy másik meghajtón ott van valami fájl, ami a Windows futtatása után elindul és működésbe lép

2023. márc. 21. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha rootkit volt akkor nem elég újra telepíteni .Parted Magic OS live linuxban meg tudod formázni felülírni a teljes meghajtót .
2023. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem használtam még sose Linux-ot. Windows-ban a teljes formázás nem tudná elég alaposan megformázni a meghajtót?
2023. márc. 21. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
nem , mert nem felül írja hanem csak nem veszi figyelembe az adatot ,így az igazán trükkös kártevő ott marad
2023. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de semmi nehéz nincs benne aki tud írni olvasni az tudja használni
2023. márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az Eset és a Kaspersky bootable usb pendrive módszerével végig néztem a gépet és nem találtak semmit.

TDSSKiller-t is lefuttattam, emellett még a Rogue Killer-t is, de azok se találtak semmit.

De máshol mondták, hogy valószínűleg egy Redline stealer ütötte fel a fejét, mert nemrég valaki be tudott lépni a gmail fiókomba és meg akarta változtatni a fb email címem is.

2023. márc. 23. 22:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Eset Online Scannert futtasd le. [link]
2023. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Gmail-ba próbálkozott, de nem tudott belépni, az fb is akadozott, de nem lett baja.
2023. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!