Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nem rég valahogyan feltörték...

Nem rég valahogyan feltörték a Facebook fiókom, amin bevolt kapcsolva a kétlépcsős azonosító. Hogyan tudták ezt végrehajtani?

Figyelt kérdés

Csütörtökön valaki/valakik feltörték a facebook fiókomat. Annyit tudok, hogy aki ezt csinálta, az nem lehetett profi, ugyanis csak a facebook fiókomat törte fel, az emailemen nem változtatott semmit.


Ha van erről valamilyen információ, az legyenszives ossza meg velem is. Köszönöm.

Trollok off



2023. márc. 27. 05:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A 2FA is kijátszható, csak nem fog egy olyan tudású hacker valami random facebook fiókokat feltörni. Sőt, még az MFA is kijátszható, egyáltalán nem jelent ez semmit, ez inkább átlag embereknek a lényeges, mert ha ők használnak legalább 2FA-t, akkor szinte 100% biztonságban érezhetik magukat.


Egyébként nem értem, hogy #5 miért nem 100%. Ez az egyetlen reális válasz, ha egy átlagos ember vagy és van 2FA a fiókodon.

2023. márc. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nemrég és be volt kapcsolva.
2023. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Megint feltörték.

Mit kellene most tennem, mert már idegesítő?

2023. márc. 28. 13:11
 14/17 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtt a Facen megpróbálkoztak a feltöréssel, de a teljeskörű védelem ezt a támadást visszaverte. Többször próbálkoztak, aztán tegnap is, de nem sikerült. Ilyen a fizetős védelem. Persze ezért fizetni kell, nem is keveset.
2023. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Szia! Nálam is megtörtént,hiába van bekapcsolva a 2 lépcsős. Napokig harcoltam érte, majd inkább letöröltem és csináltam újat. A jelszó hosszú, értelmetlen, mindent tartalmaz amit lehet, ember nincs akk kitalálná. Egy ismerősöm szerint vírus csinálja.
2023. márc. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.

Biztos, hogy vírus volt, mert villogott a képernyőn a Facebook. Ez jelzi, hogy harcol a védelem, sőt végül le is tiltotta a netet. Megbízható, ezt bebizonyította. Jó lenne tudni, hogy milyen vírus volt.

2023. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 stefan88 ***** válasza:
79%
Akkor leírom én is mert láttam itt olyat, hogy a két faktoros hítelesítés ha be van kapcsolva, nem tudnak bejuttni. Ez hülyeség. Nagyon jó dolog a kétfaktoros, ha be van kapcsolva. DE!!! Facebooknak van egy hülye tulajdonsága (és google társainak is) hogy a bejelentkeztetést elmenti és nem jár le és a gépeden, mobilodon létezik egy SESSION nevezetű kis sárkány. Nah ha ezt ellopják, akkor sem a jelszó sem a kétfaktor nem véd meg mert nincs rá szükség. És én is írtam már olyan kis programot, amit lefuttatsz a gépeden és már el is vitte ezeket. Nem kell hozzá túl sok "tudás". Szóval azt állítani, hogy hiperbiztos, azt ne tegyétek :D Jó dolog, szükséges dolog, de nem atombiztos.
2023. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!