Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltört Google fiók esetén...

Feltört Google fiók esetén elég a jelszó változtatás és a kétlépcsős azonosító beállítás?

Figyelt kérdés
Ti ilyen esetben mit csinálnátok? Csinálnál egy egész új google fiókot?
2022. nov. 8. 20:55
A kérdező szavazást indított:
Én is azt csinálnám amit te (jelszó, kétlépcsős azonosítás)
Én csinálnék egy új fiókot
6 szavazat
 1/7 ludicrousSpeed ***** válasza:
65%
Egyiket sem, mert (mint minden értelmes user) _eleve_ be van kapcsolva a 2fa, amióta csak lehet, és a jelszó sem jelszo12345, így minimális az esélye ilyen esetnek...
2022. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából elmondom a sztorit. Ugyanis nem tudom, hogy feltörték volna. Erős jelszó volt beállítva + nem jött értesítés.


Ma hajnalban kaptam egy levelet, hogy felfüggesztették a twitch fiókomat gyanús tevékenységért. Valami automatikusan robotizált fióknak tekintették a fiókomat.


Nos... én abszolút nem használtam a Twitch-et szóval aztse tudom miről van szó. Ezért írtam nekik és szerencsére elég hamar vissza adták a fiókomat. És írták, hogy valószínűleg feltörték a Twitch fiókomat és javasolják, hogy állítsam át a jelszót stb + a google fiókom jelszavát is.


Nem tudok rá konkrét bizonyítékot, hogy a Twitch vagy a Google fiókomat egyáltalán fel törte-e valaki, de ha mégis akkor elég ennyi óvintézkedés vagy emiatt csináljak egy egész új fiókot?

2022. nov. 8. 21:00
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
2fa gyenge jelszóval is többet ér mint a csakjelszó
2022. nov. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jelszóváltoztatás, 2FA, ÉS tüzetesen átnézni a csatolt alkalmazásokat, mert azt simán megtehetik.


Ugyanazt a jelszót használni 2 oldalon pedig butaság.

2022. nov. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
erős jelszóval nem törik fel a google fiókot
2022. nov. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

#5 Nembaj, ha hülye vagy, de terjeszd máshol. Tökmindegy milyen erős a jelszava, hogyha mindenhol ugyanazt használja.


Kérdező, ez meg mégis hol a francba feltörés... Be se lépett senki a Gmailedbe, de úgy kezded, hogy feltörték... Válts jelszót Twitchen és ahol ugyanazt a jelszót használtad aztán viszlát.

2022. nov. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jelszóváltoztatás, 2fa, minden csatlakoztatott eszköz kidobása.


Aztán minden helyen, ahol regisztrálva vagy kezdj el más jelszót használni, meg ahol lehet ott kapcsold be a 2fa-t is.


Nekem volt több, mint száz account-om, 1-2 hét ráment, mire végeztem :-)

2022. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!