Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Biztonsági kamera, ami akár...

Biztonsági kamera, ami akár 50 méterről leolvassa a rendszámot vagy az arcot?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy biztonsági kamerát ami 50 méterről is leolvassa a rendszámot az autorol tisztán, vagy az emberi arc tisztán rajzolódik ki.

Tudtok ilyent ajánlani?


Már hő kamerán gondolkoztam egyébként, hogy azt lenne célszerű felszerelni a meglévő (2mp) wifisek mellé.


Várom az ajánlatokat nektek mi vált be, mit ajánlanátok?


300e felett nem érdekes..



2023. ápr. 20. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre értelmesebb választ adnak, ha bemész egy biztonságtechnikai üzletbe és a szakmabeli elmondja a lehetőségeket. Hiába van ráírva egy webshopban az elvi képessége egy kamerának, még nem biztos hogy ezt tényleg úgy teljesíti ahogy elvárnád (és 50 méter nem kevés, főleg nem lehet olcsó).

Ettől lehet egyszerűbb és olcsóbb lenne 40 méter kábelt kihúzni a felvevőtől, és olyan közel rakni a bejárathoz a kamerát, amennyire csak lehet, ha nem egy tök üres placcról van szó.

2023. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudom hiába van ráírva, sajnos rájöttem...

Kábeles megoldás nem rossz de félek hogy a kutyák szét rágják a kábel csatornát, vagy kiássák a földből.

Ha még azt is le villanypásztoroznám, hogy ne férjenek oda, akkor már is nem olcsóbb.

Főleg hogy az egész utcát belátná

a kamera nyilvánosan és láthatóan (amiből probléma lenne).

Így megoldaná a teljes telek + kapu problémát az 50m+

2023. ápr. 20. 22:04
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet, hogy 40Méter is elegendő lenne, az 50-el egy kicsit túloztam talán.
2023. ápr. 20. 22:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak olyat tudok amin 5.0 méterről sem ismered fel a képen a saját testvéredet..

Így működik az adatvédelem 😁

2023. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
gdpr left the chat
2023. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szóval 50m hosszú a telked és az oda beállt autódnak a rendszámát szeretnéd leolvasni?


Ja?, hogy közterület?

Olvasgasd az adatvédelmet, és engedélyézetését, persze ha nem tudod garantálni a teljes biztonságot, és mégis kikerül a netre egy felvétel amin felismerhető pl egy személy, nos akkor ne csodálkozz ha a gatyádat is le fogja perelni.

2023. ápr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan nagy a telek, akkor lehet közelebb is rakni a kamerát.
2023. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6/7 ja hogy az előbb leírtam érthetően, hogy azért nem szeretném a kapuhoz közelebb rakni a kamerát mert venné a közterület is a kamera, másképp nem tudom megoldani a felhelyezését, max ha a földet nézné.

Ezért akarom a házam elejére rakni, ami el lát a saját kapunkig, ahol egyenként is tilos megállni halkan jegyzem meg.

Ja hogy tudsz is segíteni, vagy csak ide fel jársz észt osztani?

2023. ápr. 22. 13:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Ki lehet maszkolni a kép egy részét. Akár fizikailag megnézed az előnézeti képen és valamivel letakarod a lencsét, akár szoftveresen a kamerák programja általában tud ilyet: bejelölsz egy téglalapot a képen amit felvehet, a többit eldobja.


Jogszabály ide, GDPR oda, a bíróság elfogadja a jogosulatlanul készült felvétel is bizonyítékként. A bűnmegelőzés és felderítés célja mindig magasabb rendű lesz, mint a képmáshoz való jog. Van olyan eset, amikor jó lett volna, ha kilát az utcára is egy kamera.

Amúgy is ha felnyomnak a NAIH-nál, elsőre csak figyelmeztetni fognak hogy szüntesd meg az illegális felvételkészítést, és akkor döntesz egy kicsit a kamera szögén vagy maszkolsz.

2023. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Autóban a menetrögzítő kamera sem veheti fel az autón kívüli eseményeket GDPR miatt..?

Legfeljebb magadat és a hátsó ülésen a gyerekeket veheted fel vele közlekedve? 😵

2023. ápr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!