Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a teendő ha feltörés...

Mi a teendő ha feltörés gyanúja áll fenn ?

Figyelt kérdés

Ma Instagramon bekövetett egy ismeretlen ember, első hogy megnéztem a profilját mégis kicsoda, hát nem kellett volna...Mivel ahogy rá mentem a profiljára, egyből több száz embert követett be az én nevemben. Gyors reakcióm új jelszó volt, és kétfaktoros hitelesítés illetve privátoltam az Instagram fiókom. Elkezdtem szép sorban tiltani és jelenteni mindet. Több mint 300 profil után az Instagram korlátozott. Lecsökkent a szám, de a többit nem tudom kitörölni. Hogy tudnék tőlük véglegesen megszabadulni. Először történt ilyen. Instagramnak jelentettem is a problémát.

Szégyenlem magam, hogy it-s léttemre is meghackeltek. :(

20/L



#hacker #Instagram #feltölrés
2023. máj. 16. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A sztori több sebből is vérzik. Ha valakinek megnézed az insta profilját, akkor nem fog semmi történni, főleg nem olyan mint a kérdésben leírtak. Emberek millióinak tennék akkor így tönkre az insta fiókját, ha ilyen létezne. Viszont ha valami linket is megnyitsz, és utána botolnak be, akkor az már más téma.
2023. máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon egyszerű, XSS támadás történt. Nem lehetetlen kivitelezni, ha valahogy be tudod töltetni a böngészőbe a scriptet. Bár azért egy instából kinéztem volna hogy nem lehet ilyet, de hát a nagyhalakról is folyton kiderül hogy valami bajuk van.
2023. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves második, köszönöm a gyors választ. Hallottam róla már, de sajnos nemtudom, hogy kell fixálni, helyrehozni. Esetleg te tudod?
2023. máj. 16. 22:12
 4/4 stefan88 ***** válasza:
86%

Nah itt valami necces. Xss kizart hogy van instan. Azert nah 😂 erre még a magyar állami oldalak is figyelnek (nagyrészt).


Az mar hihetőbb, hogy nem a valós insta oldalon adtad meg a belépési adatokat és utána futott le a neveddel valami js, aztán átirányított az instára. De az insta appal megnézel egy profilt, attol meg 99.99% hogy nem lesz semmi.

2023. máj. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!