Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 10 saját vírusirtója...

Windows 10 saját vírusirtója miért nem működik rendesen?

Figyelt kérdés

A Windows biztonság folyamatosan küldi az értesítést, hogy van egy súlyos kockázatot jelentő trójai vírus a gépen.


A műveleteknél 2 lehetőség közül lehet választani, karanténba helyezés vagy eltávolítás.

Bármelyikre kattintok, nem csinál semmit.

Ez miért van?

Amikor küldi az értesítést, akkor olyan lehetőség is van, hogy műveletek indítása. Ha erre kattintok, akkor meg csak eltűnik az egész, de akkor se csinál vele semmit.


Más fenyegetéseknél néha szokott működni, az eltávolítás meg a karantén, írja is hogy "karanténba lett helyezve", stb.


De néhány esetben meg ez van, hogy nem csinál vele semmit.


Több fiókomat is feltörték azóta, hogy figyelmeztet erre a vírusra, úgyhogy jó lenne megszabadulni tőle valahogy.


Köszi a segítséget és tippeket előre is!



2023. máj. 17. 14:28
 1/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nem érdemes foltozgatni már ilyenkor, tiszta rendszert kellene telepíteni, a régit akár komplett elmentve, így később is visszanyerhető belőle bármi.

A Microsoft eleve gyengébb képességű vírusirtót épít a rendszerbe, mint a külső partnerek fizetős szoftverei, így vannak megállapodva. A bűnözők pedig kiismerik és kihasználják a biztonsági réseket. Különösen hajtanak a böngészőkben tárolt jelszavakra.

Viszont általában csak úgy tudnak hozzáférni, hogy a felhasználó elindít, szándékosan telepít valamit. Kell hozzá a hülyeség, én úgy vettem észre, minden esetben.

2023. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igen, sajnos hibáztam, letöltöttem/telepítettem valamit, amit nem szabadott volna.


Azóta már töröltem, de ezek szerint hiába.

2023. máj. 17. 15:06
 3/9 anonim válasza:
100%
Ebbe már én is belefutottam, de addig próbálkoztam amíg végül eltávolította. Ha nem akarod újratelepíteni most a gépet, rakj fel ideiglenesen egy másik vírusirtót és futtass le egy vizsgálatot azzal is, hátha úgy sikerül eltávolítani.
2023. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor múltkor írtam, hogy nem bízom a Windows Defenderben, akkor lehurrogtak, hogy minek kell drága(!) fizetős vírusirtót venni. Pedig már régóta az Esetben bízom, vírus pedig nincs. Nem is veszem észre, hogyan dolgozik a háttérben.
2023. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

EZT le kellene futtatnod:

[link]

2023. máj. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2023. máj. 17. 23:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#4: Igen, ezen az oldalon (is, meg az MS-nek tövig benyaló "szakmai" fórumokon is) a Windows Defender szent és sérthetetlen. Itt rosszat mondani róla szentségtörés.

A valóság meg az, hogy arra jó, hogy az ember megnyugtassa magát, meg persze hogy néha olyanokat megfogjon, amiket nem kéne.

Ugyanez volt a volt munkahelyemen is. Rendszergazdaként dolgoztam, közintézmény. Állandóan sulykoltam, hogy kellene már valami normális vírusvédelmi megoldás, meg persze a biztonsági mentéseket is meg kéne oldani. A válasz az volt: "a Windows 10 már beépítetten tartalmaz vírusirtót", a biztonsági mentések kérdésében pedig kaptam egy 10-es csomag írható DVD-t. (2-300 GB-nyi állományokról van szó.)

A vége az lett, hogy az egyik ilyen tutira szuperbiztos, Defender által baromira védett gép benyelt egy zsarolóvírust, onnantól az adataink fele elveszett. Biztonsági mentés csak kb. a negyedükről volt, azok sem voltak naprakészek, mert ugye írható DVD... Nekem ezekről a levelezésem megvolt, szóval mostam kezeimet, én jó előre megmondtam, hogy sem vírusvédelem, sem biztonsági mentés terén nincs vállalható rendszerünk, innentől már ami történt, az nem az én saram. De "természetesen" változás továbbra sem történt.

2023. máj. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sok vírusirtóval összehasonlították már a defendert és egyáltalán nem szerepel rosszul. Otthoni felhasználásra szerintem bőven jó.Egy cégnél, ahol fontos adatokat tárolnak nyilván másképp kell gondolkozni.
2023. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hintalow ***** válasza:
Az a rendszer már valszeg olyan szinten meg lett baszarintva, hogy inkább újratelepítéssel próbálkoznék.
2023. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!