Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Állami NMHH végleges adattörlő...

Állami NMHH végleges adattörlő biztonságos?

Figyelt kérdés
Rajta van pendriveokon, meghajtókon a kód, ez biztonságos vagy cyber kémkedés az állam részéről?

2023. máj. 20. 14:52
A kérdező szavazást indított:
Használtam már
Nem használtam nem is fogom
Nem használtam, lehet fogom
7 szavazat
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

"cyber kémkedés az állam részéről"

Innen kezdve marhaság a kérdés.

2023. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem értelek, formázás vagy gyári visszaállítás miért nem jó?
2023. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Biztonságos. De felesleges.
2023. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Ezt a szoftvert a német, adattörléssel foglalkozó, auditált cég, a Certus Software:

[link]

készítette, az NMHH-nak csak annyi köze van hozzá, hogy ők teszik elérhetővé ezt a szoftvert, ők állítják ki az EU-s GDPR rendelkezések miatt a közületi (vállalati) adatkezelőktől elvárt tanúsítványt (szóval ezzel bizonyítja egy vállalat, hogy valóban törli-e a kezelésében levő adattárolókról a vele kapcsolatban álló ügyfelek személyes adatait) - szóval szó sincs "az állam részéről" történő "cyber kémkedésről".


Magánszemélyként, magáncélra neked erre nincs akkora szükséged, egy partíciót törölhetsz teljes körű - nem gyors- - formázással, egy meghajtó teljes törlése pedig kivitelezhető például CCleaner-rel:

[link]

vagy az Eraser nevű alkalmazással:

[link]

2023. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Miért jobb ha a CCleaner kémkedik..? :)
2023. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Szóval, adatot akartok törölni, és a kémkedés miatt aggódtok, ha jól értem, már aki? Kapcsold ki az internetet, futtasd le a programot, és kész.
2023. máj. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Adattörlés: [link]
2023. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!