Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos eBay-ről...

Mennyire biztonságos eBay-ről rendelni telefont?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 00:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Én már vettem németből többször is. Főként alkatrésznek hibásakat.
2023. jan. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
semennyire
2023. jan. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ez leginkább az eladó értékeléseitől függ.
2023. jan. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Gari miatt lehet nem éri meg annyira.
2023. jan. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Néztem, van ilyen kis jelvény néhány terméknél hogy "legjobb minősítésű eladó". Arra lehet alapozni, vagy nem jelent semmit?


Jelenleg nem tervezek semmit venni, de ránéztem ma az oldalra és láttam hogy sokkal olcsóbban lehet ott kapni vadi új telefonokat mint itthon a legputrisabb gsm üzletben. Akár 20-25%-kal is olcsóbb. Az nem kevés pénz.

2023. jan. 3. 01:44
 6/13 A kérdező kommentje:
4. Igen, azt gondoltam. Egy amerikai céggel nem túl egyszerű érvényesíttetni a garanciát. Inkább vesz az ember újat, de akkor már többe került, mintha itthon vennéd, szóval van egy alap rizikó. Mondjuk ha vennék egy Apple telefont újonnan és bontatlanul az eBayről, akkor arra úgy is világgarancia van vagy rosszul tudom?
2023. jan. 3. 01:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha Európán kívülről rendelsz, máris vámot kell fizetni, valamint bármilyen hardverhiba esetén jöhet a probléma: "hogyan küldjem vissza", "mi lesz a garanciával" stb... Útközben pedig hogy a csomaggal mi történik (eladó hiába korrekt) azt sem tudhatod.
2023. jan. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#5 Azt a 20-25%-ot a 27%-os áfával, amit itthon rátesznek, mert EU-n kívülről jött máris buktad. És az áfa nem a termék árára vonatkozik, hanem hozzáadják a szállítási költséget is(ha van). Ezenkívül vámot és vámkezelési díjat is kell fizetned. Így is olcsóbb?
2023. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A vámra nem is gondoltam :D És azt meg lehet valahol nézni hogy mennyi?
2023. jan. 3. 13:14
 10/13 anonim ***** válasza:

" Mondjuk ha vennék egy Apple telefont újonnan és bontatlanul az eBayről, akkor arra úgy is világgarancia van vagy rosszul tudom?"

Ha egy semmilyen garanciás cuccot veszel? Igen, világszerte kiröhögnek vele.

Arra van rendes garancia, amit hivatalos csatornákon keresztül vásárolsz. Az Ebay nem tartozik bele.

2023. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!