Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Csak az én ismeretségi körömbe...

Csak az én ismeretségi körömben van sok hackerkedés, internetes csalás, vagy ez most országos jelenség?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban több ismerősömtől is hallottam, hogy feltörtek valakinek a facebookját, a másiktól pénzt csaltak ki, stb. Ma engem próbáltak be. Először telefonon próbálkoztak, utána instagramon, utána sms-t kaptam, hogy a facebookom jelszavát változtassam meg ezzel és ezzel a kóddal.


Most mi van amúgy?

A rendőrség nem akarja ezeket leállítani esetleg?


Én személy szerint 8 évre szigorítanám a Btk.-t az ilyen csalásokra. Akkor talán felfogja az idiótája.


2023. jún. 6. 18:28
1 2
 11/11 anonim válasza:

Megszaporodtak az internetes csalások/kísérletek, igen.

A személyes tapasztalatom ezzel kapcsolatban a következő:


Az elmúlt fél évben négy alkalommal kaptam sms-t a posta, vagy valamelyik futárcég nevében. A szöveg és a módszer szinte betűre ugyanaz volt.

Emailben kettő próbálkozás volt, facebook messengeren tíznél több. Ott valamelyik ismerősöm feltört profiljáról jött a "nézd, ki halt meg" és a "te vagy a videón" jellegű próbálkozás.

A jófogáson gyakran adok el cuccokat, minden hirdetésemnél van legalább egy csalási kísérlet.

Ezek kis odafigyeléssel mind kiszűrhetők, de igen, a próbálkozások száma nagyon megugrott.

2023. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!