Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire jó a Windows 8.1-ben...

Mennyire jó a Windows 8.1-ben található vírusírtó?

Figyelt kérdés
Ugyanaz a defender, mint ami a 10-11-ben van? Néha tölt le valami frissítést, de egyébként naprakész?
2023. jún. 11. 07:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert nem árt, ha van egy antivírus a gépemen, mellesleg az se gond ha ér is valamit ez a vírusírtó, ha már fut folyamatosan.
2023. jún. 11. 07:54
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
A 8.1 támogatása már lejárt. Nem kap többé szoftverfrissítést. Ezáltal lehetnek benne olyan hibák ami ellen a vírusirtó nem használ. Frissíteni kellene 10-re. Ingyenesen megtehető.
2023. jún. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Semennyire, a Defender nem nevezhető vírusirtónak, akármennyire friss.

10-re semmiképpen ne frissíts, még a 8.1-nél is rosszabb. Az, hogy kap-e frissítést, lényegtelen, mert a 10-en is le kell tiltani a windows update-et.

2023. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen jó és elég.
2023. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Tegyél fel egy Avira Free-t. Az biztos ok, és nem terheli a gépet.

Én Defendert használom, úgysem véd meg, ha meggondolatlanul klikkelnék...semmi.


Érdemes rendszer mentést csinálni szerintem, bármi gond van arról visszaállíthatod a rendszert cakk-pakk. Aomei Backupper pl.

2023. jún. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én 2 hónapja raktm fel a 8.1-et, mert 10 alatt eléggé sok driver gond volt, pld Bluetooth, ujjlenyomatolvasó, kamera, bill. világítáa nem működött. Eddig egyszer jelzett a defender, valami Trojan:Script/Wacatac.H!ML vírust tett karanténba.

Megnézem ezt az Avira Free-t, ha ez többet tud. Asztali gépemen AVG volt, de az fogta a gépet, viszont volt real time protection, a vírusos weboldalakat nem engedte megnyitni, meg naponta frissítette a vírusírtót. Laptopom gyengébb hardverű. i5-3320m, 8gb ddr3, 240gb ssd

2023. jún. 11. 22:10
 7/7 anonim ***** válasza:
23%

A trójai vírusok ellen ezt futtasd le:

[link]

Egyébként az én gépem sem sokkal erősebb, de volt üzleti gép és fizetős ESETTEL kivédett egy igen komoly adathalász támadást. Zárolt minden fontos fiókot!

2023. jún. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!