Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Olyan problémám van hogy i5...

Uncharted1991 kérdése:

Olyan problémám van hogy i5 13500 processzor 65w limitre van állítva biosba ezt hogy lehet át állítani vagy érdemes e hozzányúlni?

Figyelt kérdés
Az nem tetszik az egészbe hogy 4,5ghz kéne menjen játék alatt de sokszor leesik 3,8ghz is. RTX 4070 vga van mellette. Aki ért hozzá az leírhatná hogy hogyan lehet feloldani limitet. MSI PRO B760-P WIFI alaplap és bios lett frissítve nemrég v.14 verzióra.
2023. jún. 11. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Az a processzor 2,5 GHz-es. Akkor fog felmenni turbo 4,5-re amikor annak a processzor értelmét látja, és bírja hővel és mindennel.

Azt te nem tudod manuálisan birizgálni.

Amúgy meg miért, szaggat a játék? Vagy mit érdekel, mennyi a frekvencia?

2023. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szaggatni nem azzal nincs gond de fps kevesebb mint kéne. Előző kártyám gtx 1080 ott nem volt ilyen gond. Procira meg toronyhűtőt vettem 50 fokig szokott felmenni az a maximum.
2023. jún. 11. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

A képkockákat nem a processzor számolja, bőven elégnek kell lennie.

RAM, SSD, táp?

És milyen játék, milyen felbontás, beállítások?

2023. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

( mondom én, hogy új reggje van a trollnak :D )


A lapnál nem találtam normális manualt, elqrvult az MSI is...

Advanced modeban kiválasztod az OC menüben az Advanced CPU Configurationt. Itt tudod variálni a Long Duration Power Limitet, ennek időtartamát és a Short Duration Power Limitet is.

A Long Duration Power Limitet kell feljebb állítani és a hozzá tartozó időt. Ha vna jó hűtésed akkor simán állíthatsz neki 130-140 Wattot is, nem fogja mindet felhasználni.

2023. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megtaláltam biosba beállítást viszont xmp profile 1 vagy 2 be kell mert mindkettőbe benne van.
2023. jún. 12. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!