Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Baj ha a windows defender...

Baj ha a windows defender szerint vírusos valami?

Figyelt kérdés
Szoktam néha torrentezni (najó nem néha) és ma is letöltöttem valamit és figyelmeztetett a defender hogy trójai a fájl. Utána átnézettem vele még pár torrentet és mindegyikhez ugyanazt a vírust irta xd szoval az lenne a kérdés hogy csináljak e velük valamit vagy nem. Megjegyzésként a gép teljesítménye nem változott semmit azóta amióta torrentezek.

2023. júl. 6. 10:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Trojan:Win32/wacatac.H!tml
2023. júl. 6. 11:03
 2/8 szántóvető ***** válasza:
2023. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
baj
2023. júl. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha van a fontos fájljaidról biztonsági másolat, akkor lesz miből helyreállítani egy esetlegesen zsarolóvírus támadás áldozatait. Ha nincs, akkor tényleg szeretsz veszélyesen élni. De az ingyenes cuccokért cserébe ez belefér gondolom. Baj? Ezt el tudod dönteni, hogy neked baj-e egy bekerülő kártevő. Eddig is tudtad hogy milyen kockázatot vállalsz, és hogy becsúszhat egy ilyen.
2023. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rizikós a dolog, lehet fals pozitív és sok esetben az is, de egyszer nem az és beszopod, azt pedig nem tudhatod előre csak miután megtörtént a baj. Ha nincs a gépen semmi és nem használsz rajta online fiókokat, nem intézel pénzügyeket, nem tárolsz rajta érzékeny dokumentumokat, meg semmit sem ami baj ha elvész, akkor nyugodtan kapcsold ki a defendert és hajrá! Ha a fent felsoroltak közül bármelyiket is csinálod/tárolod a gépen, inkább nem tenném.
2023. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én biztos törölném azt a torrentet. Amúgy Eset Online elég alapos, amíg fut kapcsold ki a Defendert.

Én úgy tudom, a letöltéssel még nem aktiválódik, csak, ha el is indítod azt a fájlt---gondolom ezt nem tetted.

2023. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Átnéztem az összeset és töröltem azokat amelyiknél ezt jelezte
2023. júl. 7. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Kaspersky free- malwarebytes és hitman pro ajánlott utóbbi kettő másodlagos ellenőrzőnek, ingyenes kasbe ugyanaz a motor van mint fizetősbe baromi hatékony, jobb mint eset és full ingyenes mindent be lehet rajta állítani


Torrentezést meg ajánlott kerülni , kalózkodás illegális plusz gépedet a vírusok tönkreteszik.

2023. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!