Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A ChatGPT (mesterséges intelli...

A ChatGPT (mesterséges intelligencia) alkalmas személyes adatgyűjtésre? A kérdéseid alapján szépen összerakja a személyes profilodat?

Figyelt kérdés
Ne mondja senki hogy bármely titkosszolgálat kihagyna ekkor ziccert.

2023. júl. 20. 08:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hülyeség ezen aggódni, mert sokkal egyszerűbb és kiépített rendszer van már erre, lásd pl google, facebook, insta, stb. Chatgpt-n ÁLTALÁBAN nem ad ki magáról több olyan infót az ember, amire nem lehetne más adatokból következtetni. Itt az "általában" szón nagy a hangsúly, mert a kivétel túl kevés, csak indokolt esetben érdemes megnézni külön chatgpt-t, pl ha valaki gyanúsan terrorista, de amúgy nincs sok értelme.
2023. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10 De gondoltam, de józan paraszti ésszel ennek sokkal nagyobb az esélye. Gondolom a munkahelyek nem adják ki az adatokat, talán a bankok sem, de azt sem tartom ésszerűnek, hogy pl paypaltól vagy ebaytől kapták volna meg.

Leginkább ezt az zarja ki, hogy ezektől lehet hogy megkapnák a nevem/címem, de azt nem, hogy bugyogót meg tangát ajánljanak.

2023. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Esetleg olvasd el az apróbetűs részt akkor utólag. Esetleg be is volt jelölve egy mező, amit nem figyeltél. Vigyél végig esetleg egy rendelést, csak ne fejezd be.
2023. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Kb. 1-3 havi rendszeres kérdezősködés után összeállítható elég nagy biztonsággal a kérdező érdeklődési köre karaktere, elszúrt személyes adatai."

Tudod, én már azt kívánom, hogy bár ott tartanánk, hogy ezernyi adatból kedves tech-óriásaink képesek legyenek végre releváns reklámokkal bombázni, ha már az ingyenesség fejében reklámokat kell néznünk. Adva vagyok én: egy új kapcsolatban élő, 40 éves, autót és jogosítványt szerezni egyáltalán nem kívánó férfi. Gyerekem nincs, és pár évig még biztos, hogy nem is lesz. Alkoholos italokat gyakorlatilag a szilveszteri pezsgőt kivéve évek óta már nem iszok. Erre milyen reklámokkal bombáz például a Youtube, ami ugye az egyik leghírhedtebb adatgyűjtőnek a tulajdonában van: A reklámok fele sörreklám, aztán emellett van még pelenkareklám, amiből nem potyog ki a fhos, meg persze ha már itt tartunk, rögtön a képembe tolnak egy reklámot a hasmenésről, egyet a székrekedésről, főleg, ha épp vacsi közben nézek valami videót, jó étvágyat. Meg persze jópár autóreklám. Fb-n sem jobb a helyzet, múltkor szidtam a Microsoftot, erre egy hónapon át Office előfizetéseket reklámozott. Szóval majd ha sikerül odáig fejlődniük, hogy a temérdek tőlem begyűjthető adat birtokában sikerüljön legalább nagyjából belőni, hogy mik érdekelnek, és ne pont azokat tolják a képembe, amik nem, akkor majd elgondolkodok a profilozás realitásán. :)

2023. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Most hogy mondod, nálam is ugyanez a helyzet :) Kaptál is egy zöldet.
2023. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#14: már anyukád is letett rólad, de a google még mindig becsülettel próbál embert nevelni belőled...
2023. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!