Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A ChatGPT (mesterséges intelli...

A ChatGPT (mesterséges intelligencia) alkalmas személyes adatgyűjtésre? A kérdéseid alapján szépen összerakja a személyes profilodat?

Figyelt kérdés
Ne mondja senki hogy bármely titkosszolgálat kihagyna ekkor ziccert.

2023. júl. 20. 08:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Még ha így is lenne, te magad adod meg ezeket az adatokat önként. Aki olyan szinten paranoid, hogy képes bármilyen kiadott adatra azt gondolni, hogy gyűjtik és felhasználják vagy visszaélnek vele; attól eléggé karakteridegen lenne, hogy ilyet ő szándékosan megadna bárhol is, kockáztatva a felhasználását.


Majdnem felhoztam egy "mégis ki olyan hülye, hogy leáll egy robottal csevegni és kiteregeti az életét" nézőpontot, de aztán beugrott, hogy nem egy kérdés van itt is kiírva arról, hogy valakinek olyan társadalomelszakadása van, hogy órákon át már csak egy géppel beszélget.

2023. júl. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
1-esnek igaza van. Én olyan szinten vagyok paranoid. Már ott elakadtam, hogy regisztrációnál a telefonszámom akarják a kisköcsögök, mert kontrollálni akarnak, hogy valóban én vagyok-e (ne feledjük, európa legtöbb országában még egy vacak prepaid kártyát is csak video vagy ezzel egyenértékű azonosítással kapsz, mert egy potenciális terrorista vagy a szemükben).
2023. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán alkalmas, de te nem az adataid viszed be, csak kérdéseket/kéréseket írsz, azokból pedig általában nem derül ki semmi, ezt csak te tudod. Ha ettől félsz, nem kérdezz ilyesmit, pl. 10 centis ...méret kicsinek számít? :) Arról nem is beszélve, hogy ezt nem az egyes államok üzemeltetik, és hogy több millió felhasználó van, de ezek gondolom lényegtelen dolgok ezen a szinten...
2023. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1. Itt pont a gyanútlan jóhiszeműekről van szó.

Kb. 1-3 havi rendszeres kérdezősködés után összeállítható elég nagy biztonsággal a kérdező érdeklődési köre karaktere, elszúrt személyes adatai.


Paranoid az mindenhol az, ő nem fog semmit megadni.

2023. júl. 20. 09:55
 5/16 anonim ***** válasza:
30%
#3 nem egy állam üzemelteti, de ha úgy döntenek hogy eladják az összegyűjtött információt akkor akár állami is lehetne. Pl pár hónapja a Musk-féle Twitter blokkolta/cenzúrázta a török választások alatt a tweeteket, hogy manpilulálják az eredményeket - hiába privát, még csak nem is abban az országban van jegyezve, de kihatással van/volt az összes török életére. Facebook, Reddit, meg úgy általában a közösségi portálok csinálnak ilyeneket, ahol van személyes adat(és szerintem azért a chatgpt-t is ide lehet sorolni, ha még nem, akkor záros határidőn belül) ott többnyire vissza is élnek vele. Vagy eladják, vagy próbálnak neked eladni valamit.
2023. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
#5 Ha azok Erdogan-ellenesek voltak, akkor annyira nem sajnálom... Adatok eladására a Cambridge Analytica óta nem hallottam, arra semmi bizonyíték nincs, és sok értelme sem lenne szerintem, ha házon belül is fel lehet használni úgy, hogy mindkét fél jól járjon, mivel releváns(nak tűnő) reklámokat látsz, amire majd vélhetően rákattintasz. Senkit nem érdekelnek az egyes felhasználók személyes adatai ezen kívül, főleg hogy több milliárdan vannak.
2023. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Adatok eladására a Cambridge Analytica óta nem hallottam"


Hát légy erős. Én egyszer online rendeltem a feleségnek pólót, meg fehérneműt, regisztráltam az oldalra.


1 hónap múlva valami tök más cég elkezdett a nevemre küldeni reklámokat hasonló női ruha témában. Pedig máshová az életben nem regisztráltam.

Gondolom benne volt az apróbetősben, hogy átadhatják az adatokat 3.-nak.

2023. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tehát annyit sikerült kideríteniük rólad, hogy esetleg vennél még ilyesmit, ennek csak örülhetsz, nem? Ha el is adtak valamit, csak ennyi lehetett, és ennek semmi köze ahhoz, amit írtam.
2023. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

8 tehát kiderítették illetéktelenek ezen kívül még, hol lakom, mi a telefonszámom (és még ki tudja mit adtak át a regisztrációs lapról). Olyanok akinek nem szerettem volna megadni ezeket az adatoket, mert nem tudom kik.

Arra ugye nem gondoltál, hogy a címemet is kellett tudniuk az engedélyem nélkül, hogy odataláljon ez a katalógus.


Ez mind személyes adat. Magyarországtól nyugatabbra az adatvédelmet sokkal komolyabban veszik, van még mint tanulni.

2023. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem is biztos, hogy ezzel van kapcsolatban, hogy megtaláltak, erre nem gondoltál?
2023. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!