Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az elsoztó csatlakozók nem...

Az elsoztó csatlakozók nem alkalmasak nagy terheléssel történő tartós használatára, pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy eloszót, Bachmann CONNECTUS Hosszabbító túlfeszültség elleni védelemmel, 6 Schuko aljzat, kapcsoló, kábel 2m típusú elosztót. Most olvasom a felhasználási kézikönyvet, és szemet szúrt a fent melített mondat. Az elsoztó csatlakozók nem alkalmasak nagy terheléssel történő tartós használatára

Zárójelbe még írja hogy: pl. hűtőszekrények, fűtőberendezések, tűzhelyek, nehéz elektromos kéziszerszámok vagy hasonlók.


Hivatalosan PS5 alá vettem, amire a TV-t és a Saundboxot kötöttem rá, meg a 100W-os hanglejátszót.

Most ezeket szabad rákötni,? Van mikor játszok fél napot. Bocsánat ha hülye a kérdés, de nem igazán értem, hogy ez mit jelent.



#elosztó #Bachmann #Connectus #túlfeszültég elleni védelem
2023. júl. 26. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A PS5 jó, ha max 200 W-ot, a TV mondjuk 100-at, az erősítő mondjujk még egy 100-at. Legyen mondjuk az egyszerűbb számítás miatt 460 W maximális tápfelvétel. Az 230 V-os hálózat esetén 460 W / 230 V = 2 A. Az meg sem kottyan az elosztónak.


De pár nagyobb fogyasztó - mondjuk egy 2300 W-os kompresszor, egy 1150 W-os sarokcsiszoló meg egy fúró már sokkal jobban igénybe veheti. Ezért írja a felhasználói kézikönyv, hogy ne tegyél rá nagy terhelést.

2023. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen
2023. júl. 26. 22:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Az aljzatok 16 Amperra vannak tervezve általában. Ez az adatlapján szerepelni szokott.


6 Schuko aljzat,

Ami azt jelenti hogy 6 db aljzat van. És ezeken német típusú (2 oldalt érintkező) földelése van.


kábel 2m

Ez szokott gyenge pont lenni. Mert a rövid hosszabbítókat 1mm2 átmérőjű kábellel szerelik legtöbbször.

2023. júl. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!