Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép használat közben...

Számítógép használat közben szabad csatlakoztatni USB-s egeret, billentyűzetet pendrivet, internet kábelt, jack csatlakozón bármilyen ez közt?

Figyelt kérdés

Tévét hifit monitort tudom nem szabad használat közben csatlakoztatni mert előbb utóbb tönkre mennek, én már jártam így hifinél szerelő észre is vette.


Ha csatlakoztatok bármit a géphez kapcsoljam ki vagy inkább áramtalanítsam a gépet?



2017. dec. 24. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell kikapcsolni.
2017. dec. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"előbb utóbb tönkre mennek, én már jártam így hifinél szerelő észre is vette. "


Az szép szerelő volt hogy erre fogta.. a hifinek csak a 220as vezeték és a jack kell. Értelem szerűen a 220 ment a konnektorba a jack meg a gép hátuljába és attól nem fog tönkre menni egy hifi hogy te menet közben be dugtad a jacket...

2017. dec. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

USB-set szabadon dugdoshatsz. LAN kábelt szintén. Jacket úgyszintén.


De régebbi PS/2 csatlakozót szigorúan tilos. (Egyszer sikerült, az eredménye egy halott, erősen sercegő billentyűzet lett, szerencsére az alaplap túlélte.)

2017. dec. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szerelő azon vette észre mikkor teljesen el ment a hifinek a hangja, a hangfalakat menet közbe dugtam be (csíptetős)
2017. dec. 24. 18:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Ácsi!

Erősítőt nem illik bekapcsolni úgy, hogy nincs rajta hangfal.

De mi köze ehhez a számítógépnek?


Azt a "szerelőt" ne engedd a cuccaid közelébe ezentúl.

2017. dec. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De mi köze ehhez a számítógépnek? Csak nem szeretném tönkre menne a gépem, ezért tettem fel a kérdést.


Szerinted akkor miért ment el a hifimnek a hangja, és mi ment benne tönkre?


Amióta szerelő meg csinálta semmi baja a hifinek.

2017. dec. 24. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Gondolom elpattant egy forasztás vagy megtört a kábál és azt cserélte ki.
2017. dec. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor 100% biztonságos így csatlakoztatni és le csatlakoztatni? Még a külső merevlemezeket is?
2017. dec. 24. 20:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Külső merevlemezt nem lehet csak úgy lehúzni. Az óra mellett az usb ikonra kattintva kell lecsatlakoztatni. Ugyanez vonatkozik a pendrive-ra is. Áramtalanítani nem kell. Más egyebet, amiben nincsen memória (pl egér, billentyű) simán ki lehet húzni.

A hifid biztos, hogy nem az usb-től ment tönkre. Alapvetően nem is kell az usb-be beledugni, hacsak nem onnan kapja az áramot. De ha azt kihúzod, akkor az annyi, mintha kikapcsoltad volna a rajta levő gombbal. Ha viszont az elektromos hálózatba kell dugni, akkor semmi köze az usb-hez.

2017. dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 27. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!