Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet a jelszó?

Mi lehet a jelszó?

Figyelt kérdés

Megváltoztattam a jelszavam és elfelejtettem. VeraCrypt jelszó, tehát jelszó emlékeztető meg ilyenek nincsenek. CloudGPU-val és egy RTX4090-el próbálkozok (hashcat). Nyilván konkrét jelszavakat nem fogok ide kiírni, de a formátumot megoszthatom.


Az eredeti jelszó ilyen formátumú volt: [Számlaszám]


Az új jelszót bonyolultabbra változtattam erre emlékszem. Valami ilyesmire.


[Számlaszám] + [Jelszó] + [9898] + [Space] + [Ugyanaz a jelszó] + [9898]


Csináltam egy jelszó listát az összes lehetséges jelszó kombinációval de nem működik. Van négy öt jelszó amit szoktam használni, ezeket itertool al és egy python scripttel összeállítottam. De sajnos semmi. Szóval a struktúrával lehet a gond, vagy fogalmam nincs.


Adnátok egy két ötletet, ez alapján hogy mi lehetett? Tök mindegy csak írjatok valamit hát ha eltaláljátok. Akinek véletlenül eltalálná és sikerül visszaállítanom utalok 50 000 forintot. Vicc nélkül.


Ezeket már próbáltam:


[Számlaszám] + [Jelszó] + [9898]

[Számlaszám] + [Jelszó] + [9898] + [Ugyanaz a jelszó] + [9898]

[Számlaszám] + [Space] + [Jelszó] + [9898] + [Space] + [Ugyanaz a jelszó] + [9898]

[Számlaszám]

[Jelszó] + [9898]

[Jelszó] + [9898] + [Ugyanaz a jelszó] + [9898]

[Jelszó] + [9898] + [Space] + [Ugyanaz a jelszó] + [9898]



2023. aug. 1. 06:01
1 2
 1/11 47. ***** válasza:
64%
Szerintem: ****************
2023. aug. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan én vagyok a menthetetlen boomer, de a sok variáció helyett nem az a jelszó kell, amit felírtál magadnak?
2023. aug. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A hashcat tud "combinator" modban is dolgozni.


Az ismert jelszo komponensekrol csinalj egy dictionary-t. A hashcat pedig ossze vissza elkezdi kombinalgatni. A szamlaszamba is minden altalad hasznalt szamlaszamot vegyel fel... hatha.


Ha igy sem okes, akkor eselyes hogy a jelaszo resze a hibas. Na ekkor jon a brute force de csak erre a reszre. Mert a hsashcat tud hibrid modot is ami azt jelenti hogy dictionary + combination mod mellett meg belevisz egy brute force-ot. Tehat a jelszo egy reszet dictionary-bol kombinalgatja egy reszet pedig brute-force-olja. De ez mar csak olvastam, nem tudom pontosan mik a lehetosegek. Es hogyan kell konfigolni.

2023. aug. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Miután megváltoztattad, később még be tudtál lépni vele? Ha nem, akkor:


Nagyon alap dolog, de nem lehet, hogy be volt kapcsolva a caps lock? (Bár egy értelmesebb program erre figyelmeztet.)


Nem válthattad véletlenül más nyelvre a billentyűzetet?

Beállításoktól függően elég lehet hozzá egy véletlen alt+shift.

Még ha ékezetet nem is használtál, pl. a 0 is megváltozhat.


Speciális karaktert amúgy nem tettél bele? Vagy az a "jelszó" részben van?

2023. aug. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Az a jó jelszó amit senki sem ismer.

Még te sem.. 🤣🤣🤣

2023. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem: 12345678 🙂
2023. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2, Nem írtam fel magamnak a jelszót. Volt egy jelszó amit 5 éve használtam és valamilyen hülye indokkal megváltoztattam egy újra, utána nem léptem be kb 4 hónapig és akkor esett le, hogy ja ...

megváltoztattam. "It was at this moment that he knew he f*cked up"


3, Köszi a kommentet. A baj, hogy a Veracrypt hash iszonyat lassú még RTX4090-en is. 10-50 hash/s körüli sebességgel ki lehet számolni, hogy óránként mennyi jelszót tud próbálni. Nem sokat ...

Tehát bruteforce meg ilyenek sajnos nem játszanak. Magas PIM, Streebog, Meg 1536 bit XTS. Ez VeraCrypt-et pont, hogy bruteforce ellen tervezték. Itt nincs GH/s Meg Mh/s.


4, Jók a tippek, Notepad++ ból másoltam át a jelszót, utána emlékszem, hogy beírva is kipróbáltam. Már próbáltam \n karaktert a végére rakni hátha másolásnál véletlen bemásoltam valamit a végére, de úgy sem jó.


Ezért mondtam hogy írjatok egy struktúrát hát ha sikerül.

2023. aug. 1. 14:11
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Majd eszedbe jut...

...hogy nemis a te lemezed az.

2023. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8, Ha nem az enyém lenne nem tudnék róla ennyi részletet ... nem gondolod?
2023. aug. 1. 14:26
 10/11 Pelenkásfiú ***** válasza:

#7 Na, itt rontottad el.

Nem lett volna szabad másolni, hanem be kell gépelni kétszer egymás után...

Persze ez már nem segít.

2023. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!