Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy érdemes több tucat...

Hogy érdemes több tucat jelszót megjegyezni, amik közül némelyiket időnként változtatni is kell?

Figyelt kérdés

Mert ugye az az ajánlás, hogy a jelszó legyen bonyolult, de ne legyen két egyforma. És még ha az ember csak a kritikus helyeket számolja, az is elég sok: több bankszámla értékpapírszámla, mail, paypal, ügyfélkapu, stb.

Rábízzátok egy jelszótároló alkalmazásra, amit valaki írt és ki tudja mit épített bele? Vagy pláne olyanra, ami felhőben tárolja?.



2023. jún. 1. 07:06
A kérdező szavazást indított:
Egy jelszót használok mindenütt
Rögzítem a böngészőben
Jelszótároló van a gépemen
Jelszótároló felhőben
Kicsit változtatok az egyetlen jelszavamon a helytől függően. Hogyan?
Egyéb. Kommentben.
19 szavazat
 1/6 krwkco ***** válasza:
28%
Lusta vagyok: hagyom, hogy a böngésző megjegyezze. Emellett egy fájlban tárolom őket, olyan szavakkal, aminek csak én tudom a megfelelőjét: pl. kutYA->macsKA. (Ez csak egy példa, nem ezek a szavaim. Kár feltörni a gépemet. :-) )
2023. jún. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az összes programra elmondható, hogy valaki írta és ki tudja mit rakhat bele, ebből kiindulva egy paranoid embernek minden szoftver potenciális veszélyt jelent és semmit nem szabad használni, csak papírt és ceruzát - mármint mindenre, mert minden technikai eszközben lehet kártevő ennyi erővel.

KeepassXC nyílt forráskódú.

2023. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kis noteszt használok erre. Szöveges fájlban vagy felhőben nincs értelme tárolni, mert bármikor tönkre mehet a meghajtó, vagy ha elmegy a net akkor nem férsz hozzá.
2023. jún. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

#3: ilyenkor automatikusan él az az elv, hogy fontos fájlokról több független biztonsági másolatod is van, és akkor nem történhet kínos eset.

10 jelszót lehet felírsz még egy noteszbe, de 50-100-at már igencsak körülményes ahhoz képest, hogy van egy menedzsment szoftvered amiben nemcsak rendszerezni tudod, de még automatikusan be is olvassa belőle a böngésző és másolgatni sem kell, vagy egyesével beírni a karaktereket egy papírlapról.

2023. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
en a firefoxba mentem mivel ez az eszkozon tarolja titkositva igy net se kell hozza plusz mas se fer hozza az meg hogy most a firefoxnak kellene a jelszavam hat eleg nagy baromsag mivel akkor kb itt halna meg az egesz
2023. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Bitwarden,+firefox ~1400 db 12-30 karakterű jelszót nem könnyű megjegyezni pláne ha némelyiket időközönként változtatni is kell.

Azért kettőbe mentünk mert ha egyiket fizetőssé tennék esetleg később -és elfelejtenénk pl fizetni- akkor nehogy elvesszenek.

2023. jún. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!