Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha felraktam a Linux Mintet...

Ha felraktam a Linux Mintet és f*szán működik akkor letörölhetem a windows-t?

Figyelt kérdés

Van 2 merevlemezem, egyiken maradt a win10 másikra tettem a Linuxot. Illetve van egy pendrive ami a Linux telepítője. Tehát ha valamit még ezek után is elszúrnék. Akkor legvégsőbb esetben, kiszedem a rossz op. rendszer SSD-jét, és a meglévő üresre felteszem a pendrive-ból az üres Linuxot. Azon keresztül még ha nagyon akarom (bár szerintem nem lesz ilyen, ha csak nem lesz olyan munkám hogy speciális windows támogatott program kell hozzá) le is tölthetem a windowst.


Netezésre használom a PC-t amúgy, minden a böngészőből fut. Meg tudom sokaknak bagatel dolog, de nekem tetszik hogy kevesebb ikon van és nincsennek felbukkanó értesítések sem. Szóval marad a Linux.

Már átértem a folyón, csak kérdés hogy felgyújtsam magam mögött a hidat vagy sem.



2023. aug. 23. 15:26
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy gondolod. Ha nincs útban akkor pár hétig még megtarthatod, de akár le is törölheted. A Windowst is ugyanannyi feltelepíteni, mint egy Linuxot.
2023. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2023. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
Húzd le a windows lemezét és kiderül bírod-e..?
2023. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudhatod, hogy kell -e. Én azt mondom ne kapkodd el, használd még egy kicsit a Linuxot, és ha azt veszed észre, hogy már több mint egy hónapja el sem indítottad a Windowst, akkor töröld az utóbbit. Így fel is szabadul egy csomó hely.
2023. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 gentoojedi ***** válasza:
55%

Én a helyedben legyalulnám a Windowst és max virtualboxba tennék be egyet arra az esetbe, ha valamiért előfordulna, hogy szökőévenként kellene. Persze ehhez megfelelő konfig kell. Legalább 8GB RAM, de inkább több, meg legalább 4. generációs i3 proci.

Amúgy a valamit elszúrok linuxon ellen lehet csinálni -ha jhól tudom, mert nem használok mintet, de minten out of the box lenne a windowséhoz hasonló megoldás pillanatképek készítésére a rendszerről. Csak kellő lemezkapacitás kell hozzá. Vagy az SSD mellé egy bármilyen hdd tökéletes.

2023. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:

Lehúztad már a Windows lemezét?

Ha nem indul ilyenkor az egyik vagy a másik, akkor rosszul telepítettél és a törlés is betenne neki.

2023. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 gentoojedi ***** válasza:

#6

Elvileg nem. Ha a kérdező telepítéskorvrajta is hagyta az alaplapon a windowsos meghajtót, de figyelmesen kijelölte, h a particiobáló csak a linuxos lemezt piszkálhatja, akkor elvileg nem szabadna a windows törlésnek bekavarnia. Amúgy inkább fordítva szokott lenni. Linux törlésekor nem indul a windows.

2023. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:

#7

A kábel lehúzást könnyű 'visszacsinálni' ha gond van

A törlést jóval nehezebb. :)

2023. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 Thunderfairy ***** válasza:
Csak akkor töröld a windows-t ha már biztosan nem kell. Nekem kelett 1 év hogy tényleg ne is tudjak visszamenni a windows-ra, annyira hozzászoktam a linux-hóz. Majd ha jönnek a kisebb-nagyobb nehézségek és utána is maradhat a linux akkor töröld a windows-t.
2023. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért megtartanám a Windows-t. Ki tudja, mikor omlik össze a Linux valami frissítés miatt, esetleg csak magától, hiszen Linuxról beszélünk. Esetleg valami nem megy rajta, ami hirtelen kellene, és ilyenkor sem kell kétségbe esned, ha van egy jól működő Windows-od.
2023. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!