Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Biztonságos, ha megadom a...

Biztonságos, ha megadom a bankszámlaszámomat és a nevemet?

Figyelt kérdés

Egy terméket szeretnék eladni, és előre utalna egy leendő vásárló. Az utalás miatt kéri elvileg a bankszámlaszámomat és a nevemet. Azt tudom, hogy ezek valóban kellenek, de nem tud ezzel visszaélni? Nem egy csaló lehet a háttérben?

Köszönöm!



2023. aug. 24. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem biztonságos.
2023. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Nem.
2023. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Enélkül nem is tudna utalni, bár lehet, hogy nem muszáj pontos neved megadni. De figyelj, ne higgy senkinek se itt, szimplán próbálj netbankban utalni és nézd meg, hogy milyen adatokat kér.


Vagy gondolj bele abba, hogy mennyi cégnek kint van a neve és a bankszámla száma.

2023. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha a jelszavadat kérné, azzal tudna visszaélni. A számlaszámod nélkül mégis hova utaljon?
2023. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen biztonságos, azzal csak annyit tudnak kezdeni, hogy pénzt utalnak rá. Ha bankkártya adatokat kérnek, akkor fizetsz te. A saját érdekedben tanuld meg a különbségüket, mert nem egy ilyen csalás létezik (pl. a NAV nevében adó visszatérítésre hivatkozva linkeltek egy oldalt, ahol bekérték a bankkártya adatokat, hogy oda kéred a kifizetést. Rengetegen beszopták.)
2023. aug. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon figyelj, mert ezzel szokták kezdeni, utána jön azzal, hogy ő Foxpostnál (vagy GLS-nél) üzleti partner és majd ő megszervezi a szállítást. Utána elkezd kérni további adatokat és adathalász oldalakhoz küld linket, ami vagy kártyaszám megadását kéri, vagy úgy néz ki, mint a bankod internetbankjának bejelentkezési oldala. Semmi ilyesmit ne adj meg, ne kattints a linkre!

Érdemes ezt is elolvasni:

[link]

2023. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
"Azt tudom, hogy ezek valóban kellenek"... igen.
2023. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A számlaszámnál és a névnél több adatot nem kell megadni.

Mindenki így add el (cégek, magánszemélyek). Megadja a számlaszámát és a hozzá tartozó nevet amire utalják a vásárolt terméknek az összegét. Ha nem akarod megadni akkor küldheted utánvétellel is (ami drágább csomagküldési mód), de ha nem veszi át a terméket akkor az oda-visszaszállítást neked kell fizetni és még el sem adtad.

Én már vagy 50-szer adtam el így.

2023. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Ahhoz, hogy előre tudjon utalni neked, valóban szükséges a számlaszámod. Ha nincs meg neki a számlaszámod, akkor hová utaljon?

A kedvezményezett neve pedig szintén szükséges. De belföldi utalás esetén ennyi, amire szükség van. Ha át akar vezetni valamilyen oldalra, ahol adatokat kell megadni, szakítsd meg vele a kapcsolatot, mert csaló!

2023. aug. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Gondold az úgy biztonságosabb ha nem adod meg se a neved se a számlaszámod se a címed, csak azt mondod hogy kösse a pénzt egy héliumos lufihoz és eressze el.. 🤣🤣🤣

Gondolod így eljut hozzád a pénz..?

2023. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!