Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Iskolaszövetkezet oldalakon...

Iskolaszövetkezet oldalakon biztonságos megadni a bankszámlaszámot?

Figyelt kérdés
Rámegyek a profilomra, és ott van minden adatom, a bankszámlaszámom is, nekem ez egy kicsit ijesztő:D Schonherz-ről van egyébként szó, de bármilyen másik iskolaszövetkezet is lehetne. TAJ számot meg mindent kérnek. Az minek nekik? Kik látják ezeket az adatokat, mennyire biztonságos?

2020. okt. 4. 01:33
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Mit lehet csinálni a bankszámlaszámod ismeretében? Pénzt utalni rá. Semmi mást...
2020. okt. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Bárhol megadhatod.

Egy kis józan ész. A jótékonysági szervezetek bankszámlaszáma is nyilvános többek között. Gondolkodj el rajta, hogy miért.

2020. okt. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Áruld már el, légyszi, mégis hogy utalják az elvégzett munkádért járó pénzt, ha nem adod meg a bankszámlaszámodat?

Amennyiben a "rámegyek a profilomra és ott van minden adatom" oldalon a címsorban fent van egy lakat, úgy biztonságos az oldal. Ha nincs, akkor baj van - akkor tényleg más is hozzáférhet az adataidhoz.

2020. okt. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

4-es, ma 7:22, - remélem, mára már megvan az örömöd.

Segíteni egy válasszal nem megy, de belerúgni a kérdezőbe igen.


Nem megyek le a Te szintedre és nem kezdelek el sértegetni, csak annyit mondok: vannak biztonságos és nem biztonságos oldalak, úgyhogy teljesen jogos a kérdés.

Némely nem biztonságos oldalnál egy háromszög van felkiáltójellel és külön figyelmeztető ablak ugrik fel, hogy ne adjon meg adatokat.

A biztonságos oldalon meg lakat - ahogy már írták is.

2020. okt. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nyilván tudom miért kérik a bankszámlaszámot, nem ez volt a kérdés, hanem, hogy biztonságos-e, hogy magán az adatlapon fel van tüntetve, mint minden adatom, még a TAJ számom és az adószámom is.

A link mezőben van egy lakat, ezek szerint akkor biztonságos, nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat, ma is tanultam valamit!😄

A 7:22-es tag válaszát szerencsére nem láttam, de nem is érdekelt volna a 7:30-as válaszoló kommentje alapján, úgyhogy nem baj:D De biztos rendkívül intelligens személy lehetett, ha törölte a gyakori a hozzászólását:D

7:30-as neked duplán köszönöm válaszod! :)


A TAJ számot tudja esetleg valaki, hogy miért kérhetik? Megadtam nekik csak kíváncsi vagyok, hogy az miért kellhet nekik.

2020. okt. 4. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A TAJ szám ahhoz kell, hogy lejelentsenek a NAV-hoz. Ha bármi történik a munkahelyen veled, kell a TAJ szám a társdalombiztosítás miatt, hogy kijöjjön a mentő és elláson.
2020. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!