Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Fel lehet valahogy törni a...

Fel lehet valahogy törni a kód által védett tömörített állományokat? (rar, zip stb.)

Figyelt kérdés
2023. aug. 26. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nincs feltörhetetlen rendszer. Az már más kérdés, hogy megéri-e, ugyanis egy jó titkosítást akár évszázadokba, vagy évezredekbe is telhet feltörni a jelenlegi technika mellett.
2023. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
3 karakteres jelszóig bármelyiket. Utána csak a régi típusú zip titkosításra van esély, a korszerű aes titkosított zip/rar esélytelen. Vagy ha valójában tudod a jelszót akkor lehet jó "feltörtem" videókat gyártani.. :)
2023. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

A rar-t nem tudod "feltörni", mert nem tartalmazza a jelszót. Vannak programok, de ezek mind a brutal force módszert alkalmazzák, vagyis végigpróbálják az összes kombinációt. Csak évek kérdése...

Én egyszer próbálkoztam ilyennel, egy hét után meguntam, és kerestem a neten más megoldást...

(Egy zenei cédé volt, a jelszót pénzért árulták... És igen, kalóz verzió volt.)

2023. aug. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha modern GPU-val csinálod úgy 27 millió kombinációt ki tudsz próbálni másodpercenként. 8 karakternél 2,2 billió kombináció van, tehát ezt még úgy egy nap alatt meg tudod fejteni. Már ha csak alfanumerikus karaktereket és számokat nézzük, ha speciális karakter van benne már sokkal tovább tart. Aztán lehet az a jelszó 16 karakteres is. Azt már fél éven belül nem fejted meg.
2023. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ: [link]
2023. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából arra voltam kíváncsi, hogy ez "mezei" módszerekkel lehetséges-e, de akkor ezek szerint nem nagyon. Vagyis nem érdemes próbálkozni vele.
2023. aug. 26. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért itt a bruteforce lenézése nagyon szépen megmutatja, hogy miért annyira "könnyű" még a mai napig betörni rendszerekbe és pláne egyszerű emberek gépébe.


Ezer éve létezik az un. dictionary attack, ahol nagyon leegyszerűsítve nem karakterekkel, hanem szavakkal próbálkozol és azokhoz keversz okos kódon karaktereket. A legtöbb ember szavakat fog használni és általában egy nagyon erős minta is megfigyelhető ezekben a jelszavakban:

-minden szó kezdőbetűje lesz nagy

-a jelszó végén lesz szám

-a jelszó végén lesz speciális karakter.

Ezt a mintát támadva pedig teljesen mindegy milyen hosszú a jelszavad, a legtöbb feltörhető.


IGEN, vannak limitációk és ezt akkor a legkönnyebb használni, ha biztosam angol a jelszó és valami kontextusba lehet helyezni az adott jelszót, pl személyhez kötni.


Tudom le leszek pontozva, de ettől még szerintem fontos lenne ezt tudnia sokaknak, mert így rengetegen érzik biztonságba magukat olyan jelszavakkal, mint pl SzerelmemAnna201702*, mert jaj milyen sok karaktert tartalmaz és ezért feltörhetetlen.


A brute force limitációja nagyrészt csak teljesen random generált jelszavakra érvényes. De a legtöbben nem fogják ezt tenni, innentől kezdve a jelszó erőssége azon múlik, hogy mennyire köthető az adott személyhez és mennyire követi azt a mintát amit fentebb leírtam.

2023. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt a filet törd fel ha tudod: [link] :P
2023. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!