Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen titkosítást használjak...

Milyen titkosítást használjak mondjuk fájlokhoz, ha annyira titkosítani akarom, hogy Isten se lássa a tartalmát?

Figyelt kérdés
A hosszú jelszó brute forcolása ugye millió évekig eltarthat, így földi ember nem fog belekezdeni, így nem tartok tőle, de Istennek van ideje milliárd évig is brute force-olni, sőt még a gondolatomból is kiolvashatja, 2 faktort is lássa, az sms-t nem lehet előle eldugni. Van abszolút fel törhetetlen titkosítás, ami brute forcolással sem feltörhető, ami visszafejthető magam által bárhol úgy hogy még ha feltételezzük, hogy a gondolat is kiolvasható kódolatlanul, az se jelentsen veszélyt. (Magyarán ne lehessen úgy feltörni, hogy csak rá gondolok véletlenül a mester jelszóra stb)
2023. aug. 28. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Aha rágondolsz mi? Orvos látott már?
2023. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem létezik ilyen, minden titkosítás feltörhető, a kérdés az ideje. A jelenleg használt eljárásokat több ezer év lenne feltörni a JELENLEGI technológiával, de a technológia fejlődik, idővel olyan erős gépek lesznek, hogy néhány hét alatt feltörik. Addigra ki fognak találni még erősebbeket, amiket azokkal is évezredek feltörni, de ha időközben valaki megszerzi a mai eljárással titkosított adataid, a jövőben könnyedén feltörheti.
2023. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem titkosítod hanem törlöd az ssd-ről, shift+del el..
2023. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
megteccett a bácsinak buggyanni a nagy melegben szerintem, hideg víz és sok pihenés :D
2023. aug. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy logikai hiba a dologban. Ha a jelszót ki tudják olvasni az agyadból, akkor a tartalmat is - szóval az agyadat kéne először titkosítani.


Egyébként valamilyen szimmetrikus kulcsú titkosítás jöhet szóba, ahol a kulcsot eldobod. Randomnak fog látszani, és még te se fogod tudni megnézni, kh. olyan, mint ha törölted volna. A kulcsot meg lehetne pl. egy kvantumalgoritmussal valódi véletlenként előállítani.

2023. aug. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#1: Igen, azóta katonai szintű titkosítással írja a recepteket az orvos.


#2: Hát ez a probléma


#3: Csak hát nem tudhatom hogy Istennél nincs-e egy másolat, de lehet időben visszafelé akkor is megmondja, hogy mit tároltam rajta tegnap.


#4: Az #1-es által ajánlott orvos szerint nem buggyantam meg, habár ahogy kimentem, őrjöngve mondott fel :)


#5: De a kulcs eldobása előtt kiolvasható. Plusz az a baj, hogy eldobas után én nem férek hozzá, ugyanez a probléma a Shift+del-el is. Az agy titkosítása se ér semmit, ha a titkosító kulcsot ki kell gondolni.

2023. aug. 29. 16:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan olvasható ki? Ezzel az erővel titkosítás során kilvasható, ennek így semmi értelme.
2023. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ez már paranoia. Valami pszichiátrián kezelés alatt állsz..?
2023. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 robetko válasza:
ISTEN mindent lát!
nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!