Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kinek tudnám bizonyítani,...

Kinek tudnám bizonyítani, hogy nem én utaltam át a pénzem egy részét, hanem valaki ellopta a személyazonosságon?

Figyelt kérdés

Eltűnt 200e Ft a számlámról, amiről azt állítja a bank, hogy én utaltam át, pedig nem. A bank ebben nem segít. Kihez forduljak? Rendőrség?


#átutalás #rendőrség #jog #bank #csalás #feljelent



2023. szept. 20. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utaláshoz és a banki felület hozzáféréshez is több jóváhagyási lépésen kell átmenni, amik ma már telefonos alkalmazáshoz vagy sms-hez vannak kötve. A legtöbb esetben a közös kulcs a telefonod, és azok jellemzően nemcsak a tulajdonosnál vannak folyamatosan, de még külön feloldási metódus is tartozik hozzá, nehogy az elhagyott, ellopott vagy illetéktelen kezekbe került készülékkel bármit csinálni tudjanak.

Nehéz azt állítani, hogy nem te voltál. Hát még bizonyítani. Ismeretlen tettes ellen tehetsz feljelentést, de a kimenetele bizonytalan.


Ha rávettek csalók hogy bármilyen fizetési felületen fizetést indíts, vagy megadott a bankkártya adatokat, akkor egyrészt önként fizettél, másrészt ha idegen országból, helyről megpróbálnának pénzt levenni a számládról, a bankok minimum zárolják a tranzakciót és korlátozzák a kártyádat amíg nem tisztázódik annak eredete.

2023. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudod bizonyítani. Nem vigyáztál az adataidra. A tudatlanság nem mentesít a felelőség alól.


Megszerezték a banki jelszavad és feltörték a Microsoft vagy Google fiókodat. Ha be van állítva az sms szinkronizálás pc re akkor simán távolról lenyúlják a pénzed. Sajnos a kényelmes sms olvasás pc-n ezzel jár.

Telefonon ezen funkciót tiltani kell. Google 2lépcsős azonosítást be, jelszócsere és ellenőrizni a már belépett eszközök listáját. (Pl eladott telefont, pct ha találsz ilyet)

2023. szept. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ahogy írták az előzőek, a bank nem fog semmit tenni mert egy ilyen utaláshoz a te beleegyezésed is szükséges az általuk használt kétfaktoros hitelesítés által, legyen az SMS, push, akármi. Ha még átvertek is, ezt neked kellett egyszer jóváhagynod. De a rendőrségnek jelezd.
2023. szept. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A bank a legköcsögebb intézmény a világon. Nem csak ezért, hanem eleve. Minden hülyeségért díjat számolnak fel, de úgy, hogy önkényesen lenyúlják a számlámról és ha vitatom keresztül kell menni rajtuk, aztán úgyse kapod vissza (volt már, hogy belföldi euró felvételért külföldi díjat számoltak fel, nem segítettek, így végül otthagytam őket a francba és bankot váltottam). Még ha úgy menne, hogy összegyűjtik a fizetnivalót mint egy közüzemi számlát, aztán ha egyetértek befizetem még oké lenne, mert akkor partnernek kéne lenniük vitás esetben hogy lássák a pénzük.
2023. szept. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De a legrosszabb az, hogy nem akarják kiadni az elutasított tranzakciók listájat sem. Érdekes amúgy, ha pl a Revolutnál panaszt teszek-mert amúgy Revolut számlára ment át a pénz-egyértelműen látszódik, hogy valaki kétszer próbalkozott még hajnali órákban, de ezek sikertelenek voltak. Sajnos ez sokat nem bizonyít, mert nekem is volt ilyen, hogy elütöttem egy jelszót vagy elment a net, de értitek mire akarok kilyukadni. Egyetértek az utolsóval, elég köcsög a bank. Fontosabb neki, hogy ő egy fillért ne fizessen, az ügyfél meg le van sza*va.
2023. szept. 21. 09:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Megnézed a tranzakciót, látni fogod, hogy milyen számlára és milyen közleménnyel ment át. Ha az nem ismerős, akkor az alábbiak lehetségesek:

1. Valakinek kiadtad a banki belépési adatidat (pl phishing oldalon). Ebben az esetben örülj, hogy nem ürítették le a számlát

2. Te utaltál, de már nem tudod, mire

3. A bankkártya adataid kerültek ki valahogyan (pl. kétes helyen adtad meg, keyloggerrel ellopták, stb). Ilyen esetben kártya tiltás és a bankkal kell egyezkedni.

2023. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Revoluton keresztüo ment. Sajnos több nem derül ki.
2023. szept. 21. 11:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, Revolut. De kártyás tranzakció vagy nemzetközi utalás?
2023. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mamrint a bankszamlarol ment at egy revolutra. Ennyi latszodik csak. Hogy kinek a revolutrja mar nem
2023. szept. 21. 12:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Még mindig nem válaszoltad meg azt, hogy KÁRTYÁS tranzakció, avagy ÁTUTALÁS-e.
2023. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!