Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tudnak így tenni az...

Mit tudnak így tenni az adathalászok?

Figyelt kérdés
Szoftvert telepítettem banki csalóknak (ezt a módszert pont nem ismertem), de nem emeltek le semmit (a bankot utána pár perccel hívtam, elvileg megmentettük a pénzem, zártuk, változtattuk, amit kellett). Az utaláshoz telefonos megerősítés kell, így azt elvileg nem is nagyon tudnának. Alkalmazást nem használok, adatot nem adtam. Várakoztattak ugyan 5 percig, addig levettek valamit (amivel kezdeni tudnak valamit)?

2023. szept. 25. 18:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, beléptettek a netbankba…
2023. szept. 25. 18:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor "nem emeltek le semmit" vagy "levettek valamit"?
2023. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Semmi pénzt nem tudtak, de mire volt akkor jó?
2023. szept. 25. 20:14
 4/5 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Ha szoftvert telepítettél abgépedre akkor innentől kezdve bármire jó lehet keylogger zsaroló vírus stb.

Egyébként az adathaládzatot ne úgy képzeld el hogy célzottan foglalkoznak az emberekkel kiküldenek mondjuk 100000 emailt ami egy hamis honlapra visz ha ebből a 1 000 000 ből csak 100 van olyan figyelmetlen naiv stb hogy belép ide már megérte

2023. szept. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Elég sokat “melóztak” velem, hogy egy legyek a sokból, de hát végülis ezzel foglalkoznak… van is telefonszám, nem tudom, rendőrség kezd-e ezzel valamit. Amúgy már utána jártam, úgy néz ki, SIM-kártya cserével igyekeznek a kettős azonosítást megoldani (SMS-megerősítés kell az utaláshoz is). Ha meg is tudják szerezni a SIM változtatáshoz az adataim, ahhoz jóval több idő kell, mint ahogy én tiltottam a banki dolgaim. Amúgy a szoftvert töröltem is egyből. Ha sima, általános adathalászat, akkor a nevezett gépen nincs zsarolásra igazán alkalmas infó szerencsére…
2023. szept. 26. 10:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!