Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez vajon valami scammer,...

Ez vajon valami scammer, érdemes vigyázni vele?

Figyelt kérdés

Rám írt valaki whatsappon német telefonszámról angolul hogy én vagyok-e az XY akit keres. Írtam nem, biztos rossz számot kapott. Erre elnézést, kért de elkezdett velem haverkodni meg irkálni és nekem gyanús és logikátlan az egész, hogy ez nem véletlen, itt valami olyanra megy ki a játék, hogy vagy pénzt vagy adatot szerezzen meg tőlem

És még arról sincs szó, hogy valami csinos nő lennék, viszont aki ír "ő" az.


Tud valamit csinálni a mobilommal pl ha nem adok meg önként adatot és nem kattintok semmire amit küld?


2023. okt. 1. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a német telefonszámra, hátha...

Ha csak chat-eltek, akkor (talán) nem tud semmit tenni, de ha bármilyen fájlt küld, akkor is nagyon kell vigyázni.

Egyébként elég fura, az ember mondhatja jóindulattal hogy "biztos unatkozik, nem találta akit keresett, beszélgetni akar", de...

2023. okt. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Blokkold. Ne valaszolj. Sokba kerulhet a telefonszamla.
2023. okt. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tud semmit csinálni ha csak a telefonszámodat tudja, legfeljebb csak zaklatni. Nem kellet volna válaszolnod. Tiltsd le a telefonszámát.
2023. okt. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Közismert csalás. Általában egy idegenvezetőt keresnek, majd nemleges válasz esetén jön a haverkodás és egy bizalmi kapcsolat felépítése. A végén már a jó ismertségre hivatkozva lehet pénzt kérni tőled.

[link]

2023. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap 2 hasonló SMS jött, az egyik hogy "Szia papa, ez az új telefonszámom, kérlek írj vissza Whatsappon" vagy valami hasonló, a másik meg hogy a netflix előfizetésem lejárt :) Ez mind csalás
2023. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!