Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudhatom, hogy nem...

Honnan tudhatom, hogy nem átverés az üzenet?

Figyelt kérdés

Valakinek a hivatalos oldalát működtetem adminként, és ma kétüzenetem is jött egymás után arra az oldalra. Az egyik egy Admin (+ utána egy számsor) részéről:

“Tisztelt ügyintéző

Elnézést, tájékoztatnunk kell.

Hibát követett el rajongói oldala kezelése során. Ezért felfüggesztjük rajongói oldalát.

Ha úgy gondolja, hogy ez félreértés, kérjük, tudassa velem egy megerősítő üzenet küldésével a következő linken: [link] Ha nem kapunk választ Öntől, felvesszük Önnel a kapcsolatot 24 óra. Kénytelenek leszünk ideiglenesen és véglegesen felfüggeszteni a rajongói oldaladat.

Köszönjük, hogy hozzájárult ahhoz, hogy biztonságos és egészséges online környezetet teremtsen közösségünk számára.“

A másik Facebook-felhasználótól (ez a neve), és a szöveg:

“Kedves rajongói oldaladminisztrátor!

Webhelyét korlátozták. Ez azt jelenti, hogy a fiókodon keresztül kezelt oldalak sértik a Facebook közösségi alapelveit és irányelveit.

A fiókja deaktiválásának és rajongói oldalának törlésének megakadályozása érdekében kérjük, igazolja személyazonosságát az alábbi linkre kattintva, és igazolja, hogy Ön a fiók tulajdonosa:

[link]

*Megjegyzés: A Facebook közösségi szabványai szerint 24 órád van személyazonosságod igazolására, különben kénytelenek leszünk eltávolítani fiókodat és rajongói oldaladat a közösségből. Reméljük, hogy követi az utasításokat, és igazolja személyazonosságát.

Köszönjük, hogy segít nekünk a Facebook működésének javításában.

Meta Community Standards Group.”

Valamelyiknek hihetek? Nemrég egy hivatalos oldalról az összes admint kizártak, köztük engem is, most aggódom. (Annak nem én voltam a főadminja.)


2023. okt. 25. 00:25
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha tényleg fel van függesztve nem kamu, ha nincs, akkor igen.
2023. okt. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 scamdemic ***** válasza:
100%
Nekem gyanús, hogy kamu. Hol tegez, hol magáz az üzenetben. Ha hivatalos lenne, akkor szerintem normálisabban lenne megfogalmazva.
2023. okt. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
83%

Jézusom, ne legyél már ennyire ostoba!

A Facebook/Meta nem fog neked ilyen linkeket küldeni. Nem fog értelmetlen, magyartalan szöveget sem küldeni. De ha vagy olyan hülye, hogy mindenféle linkekre kattintasz, akkor innen is ki leszel zárva. Fú, ennyi birkát...

2023. okt. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen átverés. Az oldalak a saját felületükön kommunikálnak, csak a saját oldalon belül vezetnek el bármilyen linkre. Nem egy másik felhasználó fog üzenetet küldeni, hanem a rendszer, és nem fognak elirányítani egy külső oldalra (ami még linkrövidítő mögött is van, mert megpróbálják rejtegetni). A szöveg tartalma, nyelvezete, rossz helyesírása is árulkodó.

Egy oldal sem fogja bejelenteni, hogy mit fog veled csinálni, ha szabályt sértesz, kivéve ha ezt és azt megteszed neki. Hanem előbb lekorlátoz és utána mondja meg hogy miért tette és hogyan állíthatod vissza. Nyilvánvalóan olyan forrásból származik az üzenet, akinek semmilyen hatalma nincs semmi felett, csak azt állítja.

Jelentsd a profilokat, olyan sem létezik hogy egy random felhasználó Facebook Adminként van jelen a rendszerben, azt a nevet bárki adhatja magának. A megtévesztő szereppel és hivatalosnak tűnő szöveggel vesznek rá, hogy kiadd a belépési adatokat és ellopják az oldalt. Ha pedig valaki már bent van adminként, simán ki tudja zárni a többieket, ahogy a másik oldallal is történt.


Jól gondoltad, hogy valami nincs rendben az üzenettel.

2023. okt. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat! (Hármas, elgurult a gyógyszered?)


Azért fura, mert az egyik egyértelműen kamu nekem is, a második hitelesebbnek tűnt. Olyan, mint amikor csomagot rendelek, és egyszerre jön a valódi szallitotol üzenet, és vele szinte egyidőben a kamu oldalról. Azt gondoltam, hátha itt is ez van, hogy a hitelesre szállt rá a kamu.

Köszi szépen! ❤️

2023. okt. 25. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg azt írta, hogy az ENSZ ilyen-olyan szervezete akar nekem pénzt küldeni, ezért adjam meg az adataimat. Hát ki vagyok én,a Matolcsy? MAJD ha fagy! Sőt, MVM küldte a gázszámlát, jót nevettem, mert nincs gázom. Szóval a trükkök száma végtelen, mindegyik adathalász csak pénzt akar.
2023. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaj, hát azokat már felismerem, köszi!
2023. okt. 31. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!