Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ír ilyet a posta?

Miért ír ilyet a posta?

Figyelt kérdés

Tegnap egész nap itthon voltam, mert csomagot vártam (a nyomkövető azt írta előző nap hogy vámkezelve lett és kiszállítása megkezdődött), telefonom be volt kapcsolva, takarítottam.

Egész nap nem jött erre senki, nem csengettek, nem telefonáltak, a motoros postás meg sem állt itt, a postásautó sem. E-mailt nem kaptam, üzenet nem érkezett, értesítőt nem dobtak be.

Ma reggel e-mail fiókomba (ráadásul szombaton) 8 után érkezik egy ilyen üzenet: "There has been a failed attempt to deliver your package." (Magyarul: Volt egy sikertelen kísérlet a csomagom kiszállítására.) Ezt az Australia Post írta (onnan rendeltem a csomagot, ők végzik a nyomkövetését).

Ilyet miért írnak mikor egyértelműen nem járt erre postás? Miért kamuznak?



2020. febr. 8. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Nekem soha nem hoznak ki csomagot, csak bedobja a postás, hogy megkísérelte a kiszállítást, nem ment, vegyem át a postán. Itthon vagyok egész nap, itthonról dolgozom és nem jött. Először azt gondoltam véletlen, biztos én tettem vissza rosszul a telefont, stb. De nem. Ez valami újfajta rutin, hogy kevesebb meló legyen, szerintem el se hozta a csomagot, csak a "nem volt itthon" ceetliket és azzal jár végig.
2020. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
A magyar posta nagyon régen baxik már kiszállítani a csomagot. Csak bedob egy értesítőt vagy néha azt sem. Ha meg kérdőre vonod őket jó közszféra szokás szerint rangatjak a vállukat.
2020. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
mostanában a postások egyszerűen lusták elcipelni magukkal a csomagokat, egyszerűbb írni egy papírt, hogy vedd át a postán. azt gondolják, megúszhatják, mert ugye ki lenne otthon hétköznap délelőtt...
2020. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem lusták, legalábbis a többség nem az, csak az a baj, hogy a rozoga bringán, nem tudnak 300 csomagot kivinni naponta, pláne úgy, hogy nagyjából 10 csomagszállító ill kézbesítő pozícióból 4 üres jelenleg.

Megoldják, ahogy tudják, pl engem hívott már fel a postai ügyintéző, hogy ott a csomag, menjek be érte.... posta épületén ott virított a molino, hogy hány pozícióra van felvétel


A munka közepesen nehéz fizikai munka és a minimálbér (kezdő) ill a br 270k (aki kb 30-35 éve ott melózik) közt fizet, ami azt eredményezi, hogy nincs annyi postás, mint kellene, így a levelek élveznek elsőbbséget

2020. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

# 4

Na ez az ami amúgy senkit nem érdekel. Amíg tőlem a postán a csomag feladásáért a teljes árat kérik, nem a felét vagy negyedét addig tökéletesen hidegen hagy, hogy mennyire nehéz munka, mennyire nincs ember és az, hogy nincs elég csomagszállító autó...


Ez a baj az ilyen posztkommunista állami szemétdombokkal, hogy azt hiszik bármit megtehetnek.

2020. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
4-es: nem hiszem, hogy ez érdekes szempont. A mentőknél se mondják, hogy nem baj, hogy nem jöttél ki, tudjuk, hogy le vagytok terhelve, semmi gond. A csomagot okkal várom, szolgáltatást veszek igénybe és elvárom, hogy megérkezzen. Ahogy elvárom a kajakiszállítótól is, hogy kapjak enni, az orvostól, hogy kezeljen, a fodrásztól, hogy legyen idő hajszárításra, ha azt kérem, és nem mondja, hogy mostam-vágtam, menj haza szárítani, mert nincs kapacitásom csak félig tudom megcsinálni, bocs, tudod le vagyunk terhelve.
2020. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

Igen elvárható a postától, hogy teljesítse a szolgáltatást, amit kifizettél... a postától, nem az adott kézbesítőtől

Azt kéne felfogni, hogy nem a kézbesítő tehet róla, hogy a posta nem szolgáltat rendesen, mert nem biztosít megfelelő erőforrásokat, egyszerűen fizikailag képtelenek hosszú távon a kézbesítők 2 kézbesítő munkáját egyedül elvégezni.


Gondold át a saját munkahelyed szempontjából

Felmond a kollégád, de nem vesznek fel senkit a helyére.... majd elvégzed a munkáját te....aztán meg kapod az ívet mindenkitől, hogy miért nem maradsz minden nap 8 helyett 16 órát, hogy minden munka kész legyen... jól esne?

2020. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Nem, ez egy teljesen rossz meglátás.

Van A POSTA. Nincs kézbesítő 1, 2 és 3. A POSTA van, aki nem teljesíti a feladatát, amiért a vevői fizetnek. Hogy miért, az nem a megrendelők dolga. Oldja meg mind a posta mind pedig a postások a saját gondjaikat egymással. Nincs kifogás az ügyfél felé. Ez nem megértés és empátia kérdése. Ha ez nem megy akkor be lehet zárni a kócerájt, lesz magáncég, aki olcsóbban és jobban meg fogja oldani...

2020. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#4 sajnos ez nem fog meghatni senkit, és joggal. félmunkát végeznek, miközben teljes árat várnak el a szolgáltatásért. arról nem is beszélve, hogy honnan tudják, hogy mennyire fontos az a csomag, amit lusta kézbesíteni? pár hónapja kiírt valaki egy kérdést, hogy mit lehet tenni, a posta nem hozza ki a fontos papírjait. a kérdező valamilyen távoktatást csinált, időre kellett visszaküldenie dolgokat, de meg se kapta időben, mert a postás b*szott kivinni. ez milyen dolog?? kárpótolná a posta a károsultat? szerintem nem...
2020. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Még egyszer: a postával vagy szerződésben (ill a feladó), a posta nem tudja biztosítani a kifizetett szolgáltatást, mert nem biztosítja az erőforrásokat. Erre ti szidjátok és lustának nevezitek azt a kézbesítőt, aki adott esetben 2 ember munkáját kénytelen valamilyen szinten ellátni.


Ez olyan, mintha a “lusta” MR orvost szidnátok, hogy nem kerültök sorra az MRI-n csak 2 hónap múlva, mert akkor van hely benne és nem az államot, amiért nem vesz egy 2-3. MR készüléket.


Vagy szidnád a “lusta” pizza futárt, hogy csak 1,5 óra múlva tudja jozni a pizzád, holott a tulaj nem vesz fel egy 2. szakácsot és nem invesztál be egy újabb kemencébe.


Vagy szidod a “lusta” banki ügyintézőt, mert sokat kell várni, de a bank csak 2 ügyintézőt oszt be a csúcsidőszakra, holott 4 tudná ellátni a munkát.


Vagy szidod a “lusta” mozdonyvezetőt,, mert 12 óra után nem hajlandó tovább menni (jogszabályi kötelezettsége), te meg elkésel miatta, holott a MÁV nem biztosított neki váltótársat.

2020. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!