Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Privát videóm felkerült a netre?

Privát videóm felkerült a netre?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értek a számítástechnikához, ezért a hozzáértőket kérdezném meg, hogy mi történhetett.

Valamikor régen a barátom mobil telefonnal készített rólunk egy nagyon rövid privát intim videót. Már nem emlékszem, hogy az én vagy az ő telefonjával. Megnéztük és én úgy tudtam, hogy kitörölte.


Ma beléptem a gmail fiókomba, amit nagyon ritkán használok. Nem tudtam soha, mire való a Google Drive. Most kíváncsiságból rákattintottam.

Meglepődtem, amikor ott megláttam azt a videót, amit állítólag kitörölt.


Még inkább meglepődtem, amikor rákattintottam a részletekre. Ott ez van:


Típus Videó

Méret ‪1 920 x 1 080‬

Méret 49 MB

Időtartam 0:28

Módosítva 17:46 jan. 31.

Létrehozva 22:06 jan. 28.

Megtekintheti A link birtokában bárki

M. V. Tulajdonos

Letöltési jogosultság A megtekintő felhasználók letölthetik


Még azt az információt találtam, hogy ez a: "M. V." osztotta meg velem a videót januárban.

Én erről semmit sem tudtam!


Nem tudom, hogy ki ez a: M. V. aki állítólag a videó "tulajdonosa".

Az "M. V." mellett baloldalt egy rajzolt Mikulás kép van.

Ha ráteszem a kurzort a Mikulás képre, egy ismeretlen gmail végződésű e-mail cím jelenik meg.


Nem tudom, hogy ez milyen e-mail cím, számomra teljesen ismeretlen. Ilyen címről soha nem kaptam levelet. A barátomnak tudomásom szerint teljesen más, freemail-os címe van.

Ha bemásolom a Google keresőbe a címet, nem derül ki semmi.


Ami még furcsa: emlékezetem szerint, ez a videó kb. 2 éve készült és nem most januárban. Ez biztos, a helyszín miatt is tudom, 2 éve voltunk ott, nyáron.

Miért látom a részleteknél azt, hogy január 28-án lett létrehozva és január 31. napján módosítva?


És még valami érdekes: amikor ma megláttam a Google Drive-n a videó képét, mielőtt rákattintottam volna, hogy megnézzem mi az (azonnal nem tudtam, alig látszott valami) - az volt odaírva alatta, hogy legutóbb egy hónapon belül nyitottam meg. Ez hogy lehetséges? Nem is tudtam róla, hogy ott van és a Google Drive-t sem nyitottam meg, eddig még soha!


A belépési jelszót a gmail fiókomba nem adtam meg soha senkinek. A számítógépemhez csak nekem van hozzáférésem.


Végül leírom, hogy miért aggódom: a barátomtól 2-3 hónapja megtudtam, hogy régen készített a volt barátnőjével egy privát videót, amiről a barátnője úgy tudta, hogy ki lett törölve. Ő viszont megőrizte. Ezt egyszer néhány pohár bor elfogyasztása után mondta el. Másnap, amikor kijózanodott, tagadta.


Kérem, aki ért hozzá, írja meg a véleményt, hogy okom van-e az aggodalomra, visszaélt-e a barátom a videóval?

Vagy a Google Drive automatikusan lementette a videót?

Mi lehet az a ismeretlen gmail-os cím?



nov. 9. 02:40
1 2
 1/20 Morzsi007 ***** válasza:
88%
A barátodat kérdezd, valakivel megoszthatta a műsort. Akár poénból is.
nov. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Morzsi007 ***** válasza:
56%
És ha igazat mondasz, akkor Ő volt, aki megnyitotta nem túl rég, gondolom tudja a google jelszavadat.
nov. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt írsz a barátodnak, változtasd meg a Google jelszavad. Még ezek előtt is pedig nézz be a Google biztonsági beállításaihoz és ellenőrizd, hogy nem állított-e be valami idegen biztonsági e-mail címet. Amennyiben igen, azt töröld ki.
nov. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem kellene, hogy tudja a jelszavamat, az ő jelenlétében soha nem léptem be.
nov. 9. 08:07
 5/20 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Elmentett jelszavak, a mobilod biztonsági kódját biztos tudja, innentől kezdve gyerek játszma. 😁
nov. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha te tényleg mwg sem nyitottad a Drive-ot, nem lehet, hogy most egymás utan többször is megnyitottad és azt írja nem túl nagy pontossággal egy hónspon belülinek? Ha nem, akkor valaki más volt a te fiókoddal.
nov. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Driveon lehet fileokat megosztani egymással. Az is lehet az a film nemis a te fiókodban van, csak megnézési jogot kaptál hozzá.
nov. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#7, az az M. V. a feltöltő.
nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Megnéztem mindent, amit tudtam. Ahogy már leírtam, nem értek hozzá, viszont igyekeztem...

Azt láttam, hogy 3 eszközről vagyok belépve:


1. A számítógépről, amelyiket most használom.

2. A mobil telefonomról.

3. Egy harmadik eszközről, amelyikről nem tudom, hogy mi lehet! Azt olvastam, hogy 2022. március hónapban léptem be erről az eszközről. És az utolsó belépés 2023. októberben volt.

Most ebből az idegen eszközből kiléptem. Fogalmam nincs, mi lehet ez.


Ezután megváltoztattam a Google jelszavamat.

Megnéztem a biztonsági beállításaimat és ott nem láttam idegen e-mail címet.


#5: A mobilom biztonsági kódját lehet, hogy a barátom kifigyelte. Erre van esély.


#6: Én valóban soha nem nyitottam meg a Drive-ot, csak most. Nem is tudtam, hogy mire való.

Amikor megnyitottam, láttam ott több videót, de a többivel nincs gond, ismerősök valamikor küldtek családi videókat az e-mail címemre. Ezek vannak ott.

Ezt a privát videót viszont soha senki nem küldte az e-mail címemre! Nem értem, hogy került ide?


Még egy információ: amikor először megnyitottam a Drive-ot, mindegyik videó alatt oda volt írva, hogy mikor tekintettem meg. Az ismerősöktől küldött családi videók megtekintésének az időpontja mind valós és rendben van.

Csak a privát videó megtekintési ideje furcsa, hogy 1 hónapon belül van. Mert én 2 éve nem láttam ezt a videót. És akkor azt hittem, hogy törölve lett a telefonról.


Megnéztem a telefonomat is most, arra nincs lementve ez a privát videó. Legalábbis nem találom a mentett videók között.

nov. 9. 09:20
 10/20 A kérdező kommentje:

#7 és #8: Ez valóban így van, hogy az a M. V. a videó "tulajdonosa", aki a videót megosztotta velem!


Ez hogy lehetséges?


Nem emlékszem, hogy a barátom kinek a telefonjával készítette a videót, az enyémmel vagy az övével. Valami rémlik, hogy az enyémmel, mert általában nem engedtem, hogy fotózzon, videózzon más telefonnal, csak az enyémmel.


Ha mégis a sajátjával videózott, akkor miért osztotta meg velem januárban? Tudja, hogy azt mondta, hogy kitörölte.

nov. 9. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!