Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vásárolni akartam online, de...

Vásárolni akartam online, de Simpleendszerén keresztül kellett volna fizetni. Megszakítottam,mielőtt rákattintottam volna. A napokban sok feltörés volt,és ez eszembe jutott. Azokat a fiókokat,hogyan törték fel?

Figyelt kérdés
Én soha nem jegyeztetek meg semmit a géppel,ami számomra kényes adat, így mindig be kell írogatnom mindent.A sok feltörés során, ezek az adatok meg voltak jegyeztetve másoknál,hogy el tudták őket lopni? Merjek egyáltalán a simplepay rendszerén keresztül fizetni a kiber támadások után?Praktikerből szerettem volna amúgy vásárolni online, de amikor ez hirtelen beugrott,hogy ma is olvastam,hogy adatokat loptak el,nem mertem rákattintani a fizetésre. Valóban hagyjam inkább?
dec. 10. 00:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Valamiért ma szokás ilyen fura neveket adni az online kártyás fizetésnek. De a lényeg hogy ugyanúgy működik mint 10-15 éve.

Ha van virtuális kártyád inkább azt használd (legalábbis eleinte)

Én sem kötöm össze ezen virtuális szolgáltatókkal a kártyám, mert minek. De fizetni ugyanúgy lehet.


Fizetni viszont kell, ezt gondolom már leokztad.

dec. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért nem merem most használni,mert félek,hogy az én adataim is ellopják,egy fizetés során, főleg,hogy ennyire friss a dolog.
dec. 10. 01:04
 3/9 anonim ***** válasza:

"félek hogy ... ellopják"

Mit is?

dec. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát az adatokat.Jelszó, ellenőrző kód, stb..
dec. 10. 01:12
 5/9 anonim válasza:
Használj eldobható virtuális kártyát.
dec. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan fizethetsz vele. A feltört fiókoknál az volt, hogy a tulajdonosok ugyanazt a jelszót és felhasználónevet használták más oldalon, mint amit a Simplenél, a másik oldalról kiszivárogtak ezek az adatok, és azokkal léptek be a Simple fiókokba.
dec. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Simplenél még csak regisztrálni sem kell. Csak beírod az adatokat, és nem jelölöd be a regisztrálást, és akkor nem lesz fiókod.
dec. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az érintetteket a bank értesítette. Anyagi kár (lopás) nem keletkezett.

Ha aggódsz, változtass jelszót! (A bank is ezt javasolja.)

Kétlépcsős azonosítás, erős egyedi jelszó, stb...

dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiába léptek be a fiókomba, az internetes fizetéshez kapott sms-kód a telefonomra jött, és ahhoz nem tudtak hozzáférni. A telefonom nálam van.
dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!