Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörhették a gmail fiókom?...

Feltörhették a gmail fiókom? Hogyan kaphattam ilyen levelet? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a valós email címem: joskapista@gmail.com néven fut. A mai nap reggel erre az email címre kaptam több (3) felnőtt tartalmú honlaptól visszaigazoló emailt, hogy sikeresen regisztráltam a honlapjukra, kérik, hogy erősítsem meg az email címem. Természetesen ezekre a linkekre nem kattintottam. Az egészben a furcsa, hogy a kapott levelek címzettje nem a fenti joskapista@gmail.com, hanem joska.pista@gmail.com. Nekem ilyen email címem nincs, megnéztem az aliasok közt is, hogy esetleg korábban létrehozhattam-e. Hogyan kaphattam ezek alapján emailt úgy, hogy ezek a levelek megjelennek az én bejövő email fiókomban, mikor nincs ilyen email címem? Egyébként a kapott felnőtt tartalmú honlapok feladó email címei is teljesen valódinak tűnnek, itt is a regisztrációs emailben a valótlan joska.pista@gmail.com címek vannak feltüntetve. A gmail fiókom biztonsági felületén semmi furcsát nem találtam, nem jött semmiféle más jellegű levél, sem pedig figyelmeztetés más eszközről való belépésről.

jan. 3. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, max változtassál jelszót, de sztem ez egy random robot lehetett. És aki Ukrajnából kapott sorozási behívót? :D biza ilyen is előfordult már kisországunkba, úgy hogy tősgyökeres magyar.
jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
olyan hihetetlen hogy valaki még bedől ezeknek ,azt meg hogy feltörték honnan silabizáltad ki az isten se tudja ,kamu mind ne foglalkozzál vele
jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előfordulhat ilyen bármilyen káros szándék nélkül. Sajnos a rendszert következetlenül változtatták meg: régen lehetett különböző fiókokat létrehozni úgy, hogy volt bennük pont karakter. Majd megváltoztatták egy pár év után arra, hogy ha létrehozol egy fiókot, a névben lévő pont és pluszjel karaktert nem veszik figyelembe, az mindig ugyanazt a fiókot jelenti amit nélküle hoztak létre.

A probléma akkor van, hogy ha a régi rendszerben valaki beregisztrálta az önálló "joska.pista" e-mail címet, egy másik ember az önálló "joskapista" e-mail címet, és a rendszernek egy frissítés után az nem két darab fiók, hanem csak egy. Ez leginkább a neveknél ütközik ki, nekem is van legalább egy névrokon akinek a pont nélkül megadott e-mailjei az én ponttal elválasztott nevű fiókomba érkeznek. De nemcsak a regisztrációk, hanem magánjellegű, munkaügyi, vagy termék rendelési levelek is. Néhány fontosnak tűnő levelet ilyenkor megpróbáltam a feladónak visszapattintani azzal, hogy nem jó az e-mail, és kaptám már olyan reakciót, hogy ez visszafelé is így megy, ő is megkapja néha a nekem címzetteket.

De ugyanígy vettem már el valaki közösségi fiókját, mert amikor be akartam regisztrálni és azt írta hogy tag vagyok, akkor a pont nélküli regisztráció jelszóváltoztatási kérelmét kiküldte a ponttal elválasztott fiókomba.


Néhány precedens:

[link]

jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

joska.pista@gmail.com = joskapista@gmail.com


Nincs különbség. Bármelyikre érkezik levél Te kapod meg.

jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
jan. 3. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
A saját Gmail címemmel ugyanígy jártam pár napja. Teljesen ugyanez a történet.
febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!