Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ajánlanátok jó VPN szolgáltató...

Ajánlanátok jó VPN szolgáltatókat?

Figyelt kérdés

Nem kell hogy ingyenes legyen.

Csak jó legyen.

Ki melyiket használja, kinek melyik vált be?

Köszi!



jan. 6. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Mire kell? A VPN nem biztonsági program, és általános célú böngészésre nem kell senki elől elrejtőznöd. Annak sincs sok értelme, hogy a netszolgáltatód helyett a VPN szolgáltatón át megy a forgalmad, és akkor ők látják mit csinálsz, és adják ki a hatóságoknak szükség esetén.


Csak azért ne vedd meg, mert a videók szponzorblokkjában az egekig magasztalják ezeket (nyilván, ezért kapják a pénzt), és előadják a drámát, hogy enélkül hatalmas veszélyben lennél a neten. Ez nem igaz.

jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezt gondoltam, hogy pl a nordvpnt azt túlhypeolják. Meg még jó drága is :D

Semmi különös, van néhány insta amit nem enged megnézni, vagy épp a zenét tiltja le róla (kipróbáltam free vpn-el, úgy megy), meg négány weboldalon nem enged regisztrálni. Ilyesmik.

Szóval lokáció "átverés", meg IP elrejtés, más nem. Felőlem nézhetik mit nézek. :D

jan. 6. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
operát letöltöd ott van beépített vpn
jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Ezek a jó VPN szolgáltatók:



itt a lista vége.

jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mullvad, Proton. Ezekkel van tapasztalatom, mindkettő szépen teszi a dolgát.
jan. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Your Freedom. Bár a csomagok sebessége 2000-es évekbeli, az ára se emelkedett 20 év alatt egy pennyt se. A kliense pedig átmegy mindenen, igaz a kínai nagy tűzfalra lett kitalálva, az elfogyott mobilnet sem jelent neki problémát. A szolgáltatók által árult bővítőnél pedig jóval olcsóbb.
jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég sok VPN szolgáltató van. Amiket ajánlok, mind jók és megbízhatóak, de vannak eltérések, ezért írok rólunk néhány gondolatot. Nem árt vigyázni a VPN szolgáltatókkal, mert vannak közöttük olyanok, melyek nem, hogy nem védenek meg, pont ellenkezőleg, lehallgatnak és követnek, de mint írtam, csak megbízhatókat fogok ajánlani.


1. Express VPN: sokak szerint ez az egyik legnépszerűbb és legjobb fizetős VPN szolgáltató. Csaknem minden országban és nagyvárosban vannak szervereik, és nem egy darab.

2. NordVPN: másik népserű VPN szolgáltatás, szintén kiterjedt szerver hálózattal. Mások a NordVPN-re esküdnek, én azt mondom, kb. fej-fej mellett vannak az Express VPN-el, bármelyiket választod a kettőbő, nagyon nem lőhetsz mellé.

3. ProtonVPN: ingyenes VPN szolgáltatást is nyújt, ami más szolgáltatókkal szemben korlátlan adatforgalmat kínál (ez elég erős érv mellettük). Régi ingyenes felhasználók választhatnak szervert, sajnos újak számára ez nem érhető el, helyette véletlenszerűen egy "leggyorsabb" szerverre csatlakozik. Az ingyenes szolgáltatásuk elegendő tesztelni vagy alkalomszerű használatra, ha előfizetsz, akkor viszont elég széles szerverkínálattal rendelkezik.

4. Windscribe: nekik is van ingyenes szolgáltatásuk, amivel 10 ország szervereire csatlakozhatunk és havi 10 Gb adatforgalmat adnak (ez szintén alkalomszerű használatra és próbára elég). Amiben jók, hogy havi fizetéssel ők kínálják a legolcsóbb VPN-t (leszámítva 1-2 olyan névtelen szolgáltatást, amit nem ajánlanék). A csomag neve "Build A Plan" a lényege kiválasztasz két tetszőleges országot, és a korlátlan adatforgalmat (Unlimited Data). Minimim 3 dollárért kell rendelni. Az egyik helyszín Magyarország legyen, a másik bármi lehet, amit szeretnél, szerintem Ausztria, ami még gyors. Ezen felül a korlátlan adatforgalom az ingyenes szerverekre is érvényes lesz, bár a kiválasztott prémiumok valamennyivel gyorsabbak. Van benne Malware, reklám, prornó és cryto szűrő is (ezek egyenként ki/bekapcsolhatók).

5. Privado VPN: ez is havi 10 Gb adatforgalmat ad ingyen, elég sok szerver érhető el, sebessége is kiváló. Fizetős verzió még szélesebb hálózattal és magasabb sebességgel rendelkezik.

6. TunnelBear: évente független biztonsági tesztnek vetik alá a szolgáltatást, ami miatt ez az egyik legbiztonságosabb VPN szolgáltatás. Ez is kínál ingyenes szolgáltatást, bár csak havi 2 Gb kerettel, ami nem sok, cserébe az összes szerver eléghető, ami a prémium csomaggal (ha pl. stramingre vagy adott weboldal elérésére kell VPN, ez a keret elég kipróbálni, hogy működik-e).

7. VPN Unlimited: ebben a szolgáltatásban az a nagy, hogy egyszeri díjas (életre szóló) előfizetést is kínál. Természetesen ez egyben kifizetve nagyobb összeg (bár jelenleg fél árban van, így most nem is kerül annyira sokba, 99 dollár, kb. 35.000 Ft), de hosszú távon nagyon megéri. Nekem is van náluk egy ilyen életre szóló szolgáltatásom, amit több éve használok, és annyit mondhatok, hogy nem bántam meg. Az volt az utolsó alkalom, hogy VPN-ért fizettem, amikor ezt megvettem. :) A legtöbb (nagyon sok) országban és városban vannak szervereik, külön streaming szerverekkel is rendelkeznek, ezért a földrajzilag blokkolt tartalmakat is el lehet vele érni. Sebességre nem rosszabb, mint más fizetős VPN, biztonság terén sincs kompromisszum, ha ki tudod gazdálkodni a 99 dollárt, szerintem ez a legjobb választás. Annyi a korlát, hogy 5 eszközön használható, és nem az egyidejű csatlakozást nézi, hanem a bejelentkezést (sajnos ha nem használod, akkor is lefoglal egy helyet), azt hiszem 24 óránként cserélhető egy eszköz. Egyébként az az 5 nem annyira rossz ajánlat ezért az árért, mi a testvéremmel közösen használunk egy előfizetést.


Általánosságban elmondható, hogy minél hosszabb távra fizetünk elő egy szolgáltatásra, annál kedvezőbb lesz az ár. Talán ez alól részben kivétel a Windscribe, ők felismerték, hogy van aki havonta szívesebben fizet kisebb összeget, mint egyben többet. Persze a VPN Unlimited ajánlatánál alig ha találni jobbat, ha valaki hosszú távra tervez.

jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Én Avira Prime-ot használok (5 eszköz), aminek része a Phantom VPN, ami eddig elég jól működött nálam.
jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!