Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Érdemes-e otthoni PC-t jelszóv...

Érdemes-e otthoni PC-t jelszóval védeni akkor is, ha csak én használom?

Figyelt kérdés

jan. 13. 12:31
1 2
 1/11 fukapapa27 ***** válasza:
13%
Hát ha minden bekapcsolásnál vagy újra indításnál be akarod pötyögni a jelszót akkor legyen de nem tudod milyen idegesítő főleg majd frissítésnél mikor 10x újraindul! Szerintem tök felesleges!
jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Érdemes. Egyrészt sose tudhatod, kit kell majd beengedned a lakásodba a jövőben (elég csak egy rossz kisgyerek), másrészt a jelszavas védelem nem csak arra való, hogy bejelentkezéskor egyszer bepötyögd.


Akit meg annyira idegesít, vegyen egy USB-s ujjlenyomat-olvasót, és le van a gond.

jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Én levédettem, de vettem egy olcsó ujjlenyomat olvasót is, így csak lehúzom az ujjam és rögtön belép. Bármikor jöhet valaki aki használná a géped, még akkor is ha egyedül élsz a lakásban.
jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdemes, nagyon kényelmetlen, ha egy jelszót kell begépelni, hogy használni tudd a saját géped.
jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha újabb Windowsról van szó, használhatsz PIN-kódot is.
jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Elég furcsa lekülete lehet annak, aki azt traumatikus kényelmetlenségként éli meg, hogy naponta egyszer beírjon 8 karaktert.
jan. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Beütni a jelszót és ENTER-t nyomni kb. 3 másodperc. A kezed 1 nap után rááll, izommemóriából megy. Hogy ez miért "nagyon kényelmetlen" és "idegesítő" egyeseknek, számomra érthetetlen (egyébként semmit nem szoktak gépelni a számítógépen?)
jan. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Amikor 5 percre felállsz a géptől és lock-olsz, ha ezt megcsinálod naponta 20x és 20x kell írogatni a jelszavad, az tényleg idegörlő tud lenni pár hét után. Nem mindenki egész nap gép előtt ül, van hogy pár percekre ki kell rohanni
jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a PC jelszóval levédése nem jelenti rögtön azt hogy pár percekre le is kell zárjad. Ennyi jdőre még munkahelyen is nyitva hagyom a gépet. Otthon is le vagyok jelszavazva, de csak akkor zárom le ha tudom hogy min 10 perc mire visszaülök a géphez. Napjában párszor kell csak beütnöm a jelszót, nem 20x
jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Idegen nem fér hozzá, kémprogramok ellen extraként azért lejelszavazom (szándékosan egyszerűt, hogy gyorsan belépjek), ha valaki fel akarja törni úgy is felfogja, ha nem tudja, akkor az egyszerűt sem fogja, lezárni sosem zárom le, így csak akkor kell jelszót ütni, ha kikapcsolom, vagy újraindítom. (Ha elmegyek otthonról, akkor úgy is kikapcsolom)
jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!