Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Érdemes egyszerre több jelszók...

Érdemes egyszerre több jelszókezelőt használni?

Figyelt kérdés

Most bitwardent használok, teljesen megvagyok vele elégedve. Viszont ha elfelejteném a jelszót, vagy a bitwarden adatbázisával történik valami akkor minden elúszik.


Te hány jelszókezelőt használsz, és miért?

Mely tipúsuakat használod?

köszi


jan. 13. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Legyen biztonsági másolatod, ezzel a sérülés vagy elvesztés esélye nullázható. Az elfelejtésnél nem számít, hogy egy program mesterjelszavát felejted el, vagy négy különbözőét, ugyanúgy veszteség lesz.
jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Bitwarden adatbázisa lokális, és változás esetén frissíti az online-al. Internet nélkül is tudod használni. Én használom 3 gépen és 1 telefonon, így mondhatni van 4db biztonsági mentésem róla.


Én emellett használom még a KeePassXC-t mint utolsó mentsvárat ha mégis történne valami (elvégre abban van minden jelszavam, attól nem félek hogy feltörik, csak hogy elvesznek), ami Google Drive-al van szinkronizálva felhőbe és szintén 3 gépre. Ha valahova beregisztrálok vagy jelszót cserélek, akkor ezt frissítem a KeePass adatbázisban is. Nem mondom hogy kényelmea így, de hátha egyszer kifizetődik...

jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én csak a KeepassXC-t használom. Külön adatbázis van az egyes eszközeimen (nem is akarok hozzáférni minden egyes jelszavamhoz minden egyes eszközön), amit időnként biztonsági mentek.
jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én papírnoteszt használok. 100%, hogy online nem lopják el, és offline sem valószínű, tekintve, hogy idegeneknek nincs bejárásuk a szobámba.
jan. 14. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
#4 Viszont így nincs biztonsági mentés, és ha mégis elveszne (betörnek hozzátok, leég a lakás), akkor nincs másik példányod. Emellett akár rosszakaród is mehet be hozzád - akiről nem tudod hogy rosszakaród - és ha megtalálja, lő pár képet a telefonjával és be tud lépni akárhova. Ezt minimum egy széfben tartanám.
jan. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
#5: Igen, sőt, mi van, ha Moszad tör be titokban éjszaka, láthatatlanná tevő ruhában a szobába, és miközben alszok, természetesen egyből tudván, hogy mit hol tartok, ellopják a GYK profilom adatait, hogy kamukérdéseket írhassanak ki a nevemben?
jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Betörések, tűzesetek azért gyakrabban történnek mint egy Moszad-raid. Aztán amikor a személyes irataid mellett mindem belépésed jelszava is odaveszik, akkor lesz fejvakarás.
jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#4: Javaslom ott használj valami titkosítást, mivel Isten eltudja olvasni :D Habár titkosítási algoritmust a gondolatodból kitudja olvasni :D
jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!