Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehetséges, hogy mások...

Hogy lehetséges, hogy mások az én telefonszámommal hívnak?

Figyelt kérdés
Már a második olyan hívást kapom, hogy kerestem őket. Nem feltételezem, hogy szórakoznak, hisz mi hasznuk lenne ebből? 5 másodpercnyi hallózás, aztán megbeszéljük, hogy én nem hívtam. Telefonos szívatásnak sem valami poénos. Hogy lehetséges ez? A tudtom nélkül eladta a számom másnak a szolgáltató?

jan. 17. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy lehetséges ez? A tudtom nélkül eladta a számom másnak a szolgáltató?"

Nem.

Úgy lehetséges, hogy a hívott fél számára megjelenített hívóazonosító (Caller ID: [link] ) hamisítható, egy harmadik fél küldhet tetszőleges hívóazonosítót (ezt nevezik hívóazonosító hamisításnak, caller ID spoofing-nak: [link] _spoofing )

Erre a helyi hatóság, az NMHH is figyelmeztetett: [link]

jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Te hívtad fel mert a zsebedben feloldódott és véletlenszerűen nyomkolódott..
jan. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jan. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1) és ha az én számommal követnek el valami bűncselekményt, hogy tudok bizonyítani, hogy nem én voltam?
jan. 17. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Úgy, hogy a rendőrség megkéri a szolgáltatódat, hogy adják ki, hogy a bűncselekmény elkövetésének idejében arról a telefonszámról indítottak-e hívást.

Mivel hamisított telefonszám, ezért nemleges lesz a válasz, így ellened nem fognak eljárást indítani.

jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!