Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Magánszemélytől történő...

Magánszemélytől történő laptopvásárlásnál mire érdemes figyelni számítógépes biztonsági szempontból?

Figyelt kérdés

Tudom valahogy garantálni, hogy ne okozzon biztonsági kockázatot a laptop használata?

Egy ilyen vásárlásnál nem ismerem személyesen, hogy ki az aki elad, nem tudom hogy bármit is változtatott-e a gépen, ami biztonsági kockázatot okoz.

Ha magánszemélytől veszek laptopot, van bármiféle módszer, vagy létezik módszerek összessége, ami(k) után biztosra vehetem, hogy nem áll fenn már sem hardverből, sem szoftverből fakadó biztonsági veszély?



jan. 18. 16:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Egyből újratelepíted az addigi lemezek formázásával a gépet. Ezzel egyrészt megszabadulsz mások személyes fájljaitól, esetleges kártevőktől. Az nem életszerű, hogy valaki azért adna el egy eszközt, hogy utána kémkedjen az új tulaj után, és ezért képes hardveres szinten kezelni a megfigyelést. Ha ennyire paranoid vagy, akkor ne vásárolj használt cuccot.
jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!