Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » VPN miért nem rejti el a...

VPN miért nem rejti el a tartózkodási helyemet?

Figyelt kérdés

Ha be van kapcsolva a VPN és megnézem, hogy hol van az IP címem a beállított országot adja meg. Viszont, ha rákeresek, hogy "What is my location" az első pár oldal, miután engedélyeztem a böngészőben, hogy hozzáférjen a helyadatokhoz, pontosan megmutatja a tartózkodási helyemet. (Nincs GPS a gépemben, nem azon keresztül látja a helyet; Normális VPN-t használok, nem valami noname ingyeneset)



Ha bármelyik oldalon vennék vagy rendelnék valamit az végösszeget HUF-ban adja meg (27% áfával) és nem USD/EUR/CHF/GBP-ben.



Honnan tudják, hogy hol vagyok?



jan. 24. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Számlázi/szállítási címből generálja. Azt nem tudod eltrükközni, és hamisat megadni.
jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért rejtené el a VPN a tartózkodási helyedet?

Itt teljesen félreértések vannak, illetve elég nagy a tudáshiány.


A helyadatok kérésénél a böngésző a Geolocation API-t használja, ami BÁRMIT felhasználhat ahhoz, hogy megadja a tartózkodási helyedet. Wifi adatokat, cella adatokat, stb.

jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

1: Nem adtam meg sem szállítási címet, mivel virtuális dolgokkal próbáltam, sem számlázási címet.


2: Nincs sem cella, sem wifi adat, mivel egy asztali gépről próbáltam lan-ról, így elvileg csak az IP locationt tudná használni.

jan. 24. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy a mellény túl nagy a technikai tudáshoz képest. Ennél fogva felesleges megmagyarázni, mert te úgyis zsigerből rákontrázol, mert azt hiszed, mindent jobban tudsz.
jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem azt, hogy mindent jobban tudok :) Ezért tettem fel a kérdést. De ha te tudod, hogy mi az oka, ne tartsd magadban. Tényleg szeretném tudni, hogy miért van ez, és jobban meg akarom érteni az egészet.
jan. 26. 23:45
 6/6 anonim ***** válasza:

"így elvileg csak az IP locationt tudná használni."


Pedig direkt leírtam, hogy a "Geolocation API-t használja, ami BÁRMIT felhasználhat ahhoz, hogy megadja a tartózkodási helyedet", erre te leírod, hogy csak az IP locationt tudja használni...


A BÁRMI szó azt jelenti, hogy BÁRMI. Ha pl. korábban a böngésző, vagy a Google, vagy akármelyik fél már lekérdezted a helyadataidat, akkor valószínűleg azt használja. Vagy ha a Google tudja (márpedig biztos lehetsz benne, hogy tudja), hogy az adott gép hozzád tartozik, és azt is tudja, hogy te hol laksz, akkor ebből már nyilván azt is tudja, hogy fizikailag hol a gép...

jan. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!